HOKEJ NA LODZIE. Na co stać Unię w meczach z Cracovią?

21 lutego 2018 Autor: png
Ćwierćfinałowym rywalem hokeistów oświęcimskiej Unii będą mistrzowie Polski. Fot. Szymon Chabior

Ćwierćfinałowym rywalem hokeistów oświęcimskiej Unii będą mistrzowie Polski. Fot. Szymon Chabior

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza część hokejowego sezonu. Ćwierćfinałowym rywalem oświęcimian będzie broniąca mistrzowskiego tytułu Comarch Cracovia. Na ile biało-niebiescy będą mogli pokrzyżować plany faworyzowanym "Pasom"? Przekonamy się niebawem. Pamiętajmy, że ta faza rządzi się swoimi prawami i faworyci niekoniecznie wygrywają.

Najdobnitniej przekonał o tym dwumecz gdańskiej Automatyki z Polonią Bytom w tzw. eliminacjach do play-off. Bytomianie, którzy w sezonie zasadniczym uzbierali aż o 12 punktów mniej od gdańszczan okazali się lepsi w bezpośredniej rywalizacji. Wygrali dwa mecze i teraz zmierzą się z GKS Tychy. Bardzo ciekawie jest też w drugiej parze eliminacyjnej, gdzie opolski Orlik remisuje po dwóch meczach z Naprzodem Janów.

To pokazuje, że wszystko jest możliwe, a cały sezon zasadniczy idzie w niepamięć. Jedna wyjazdowa wygrana może całkowicie zmienić optykę widzenia w ćwierćfinałowej rywalizacji między Unią i Cracovią. Właśnie taki jest cel biało-niebieskich. Wygrać przynajmniej jeden z dwóch pierwszych spotkań rozgrywanych pod Wawelem. Wówczas szanse podopiecznych Jirziego Sejby na sprawienienie niespodzianki byłyby zdecydowanie większe.

Przed rokiem Unia spotkała się z "Pasami" dokładnie na etapie ćwierćfinału. Prowadzona wówczas przez Josefa Dobosza drużyna była blisko sprawienia prawdziwej sensacji. Aż trzy z pięciu pojedynków kończyły się po dogrywce lub rzutach karnych. W pierwszym starciu w Krakowie gospodarze zwyciężyli 5:2, ale w rewanżu Unia wygrała po dogrywce 4:3.

Później w Oświęcimiu podopieczni Rudolfa Rohacka odnieśli dwa wyjątkowo szczęśliwe zwycięstwa. Najpierw po karnych 2:3, a później po dogrywce w takim samym stosunku. Pieczęć na awansie postawili w Krakowie, wygrywając 6:4. Biało-niebiescy pozostawili jednak po sobie bardzo dobre wrażenie. Jak będzie w tym roku? Pierwszy pojedynek już w najbliższą sobotę.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
unia fan, 21.02.2018 12:28
Wyeliminowanie Cracovii traktuję jako oczywistość, więc nawet się nie wybieram. Idę dopiero na finał.
miki, 21.02.2018 08:50
Będzie niespodzianka. Unia wygra z przereklamowaną Krakowią