HOKEJ NA LODZIE. Na "Jantorze" jak w kalejdoskopie

20 grudnia 2017 Autor: png
Przed oświęcimską Unią ostatni mecz w 2017 roku. W piątek biało-niebiescy zagrają u siebie z Katowicami. Fot. (png)

Kilka zwrotów akcji miał dzisiejszy pojedynek na janowskim "Jantorze". Najpierw na odległość dwóch trafień odskoczyła Unia. Później wydawało się, że wszystko kontroluje Naprzód. Z wyniku 4:2 dla gospodarzy zrobiło sie jednak 4:4 i potrzebna była dogrywka, aż wreszcie rzuty karne. Z dziesięciu został wykorzystany tylko jeden. Niestety przez zawodnika Naprzodu...

Hokejowa liga wznowiła rozgrywki po przerwie spowodowanej wyjazdem reprezentacji Polski do Kanady. Dziś biało-niebiescy grali na wyjeździe z Naprzodem i wszystko układało się po myśli oświęcimian. Na początku drugiej tercji Martin Kasperlik wykorzystał grę w przewadze, a kiedy 5 minut później na ławce kar odpoczywał Jan Seda, na 0:2 podwyższył Radim Haas.

Nieszczęście Unii rozpoczęło się w połowie spotkania. Jeszcze przed drugą przerwą janowianie zdobyli trzy gole, a na początku trzeciej tercji podwyższyli na 4:2. Wydawało się, że jest "po meczu". Podopieczni Jirziego Sejby się jednak nie poddali. Krążek dwukrotnie do siatki posłał Jan Danecek. W dogrywce goli nie było, a jedynego karnego wykorzystał Jan Seda. Unia wróciła zatem do Oświęcimia tylko z jednym punktem.

Kolejnym rywalem drużyny z Oświęcimia będzie Tauron KH GKS Katowice. Unia zagra na własnym lodzie już w najbliższy, przedświąteczny piątek. Początek zaplanowano na godz. 18. W tym sezonie oświęcimianie mają ujemny bilans z tym zespołem. Przegrali u siebie z "Gieksą" na inaugurację 1:6, a w "Małym Spodku" było 4:2 dla gospodarzy.

W innych meczach:
GKS Tychy - Polonia Bytom 9:0 (4:0, 1:0, 4:0)
Tauron KH GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
MH Automatyka Gdańsk - PGE Orlik Opole 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

ANTEO NAPRZÓD Janów - UNIA Oświęcim 5:4 po karnych (0:0, 3:2, 1:2, dogrywka 0:0, karne 1:0)
Bramki: 0:1 M. Kasperlik (Haas, Gębczyk) 21.22, 0:2 Haas (M. Kasperlik, Tabacek) 26.52, 1:2 Indra (Seda) 31.30, 2:2 Jaros 35.02, 3:2 Stokłosa (Parizek, Jaros) 38.31, 4:2 Seda (Charousek, Indra) 40.56, 4:3 Danecek (S. Kowalówka, Wojtarowicz) 46.45, 4:4 Danecek (S. Kowalówka) 53.01, 5:4 Seda (decydujący rzut karny) 65.00. Sędziował Maciej Pachucki z Gdańska oraz Michał Kogut i Marcin Młynarski. Kary: 18 i 10. Widzów: 500.