HOKEJ NA LODZIE. Na remis z "Szarotkami", ale karne dla górali

17 sierpnia 2017 Autor: png
Już w piątek rewanż z Podhalem w Nowym Targu. Fot. (png)

Już w piątek rewanż z Podhalem w Nowym Targu. Fot. (png)

Nowotarskie Podhale było kolejnym rywalem hokeistów oświęcimskiej Unii w okresie przygotowawczym. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, ale w rzutach karnych lepsi okazali się górale. Rewanż pod Tatrami jest zaplanowany na najbliższy piątek.

Po dwumeczu z broniącą mistrzowskiego tytułu - Comarch Cracovią, oświęcimianie udali się do czeskiej Poruby. Tam wystąpili w międzynarodowym turnieju w o "Puchar RT Torax". W zawodach wystartowało sześć ekip, które zostały podzielone na dwie grupy.

W pierwszym pojedynku biało-niebiescy ulegli gospodarzom 2:6. Po oświęcimskiej stronie na listę strzelców wpisali się Patryk Malicki i Ondrej Kasperlik. Później przyszła wygrana nad JKH GKS Jastrzębie 4:2. Wynik otworzył Damian Piotrowicz, a mecz rozstrzygnął się na początku drugich 20 minut. Unia zadała trzy ciosy z których dwa wyprowadziła podczas gry w liczebnej przewadze (Peter Bezuska, Lubomir Vosatko). Jednego gola dołożył Mateusz Gębczyk.

Na zakończenie podopieczni Josefa Dobosza przegrali z HC Vitkovice-Ridera U-23 2:6 (gole Petera Tabacka i Kamila Paszka) i ostatecznie zostali sklasyfikowani na czwartej pozycji. Cały turniej wygrali hokeiści Poruby.

W starciu z Podhalem szansę pokazania się dostała oświęcimska młodzież. Wykorzystał ją Witold Łazarz, który z powodzeniem strzegł biało-niebieskiej bramki. Pierwszego gola zdobyli nowotarżanie (Filip Wielkiewicz), którzy grali w przewadze. Do remisu mógł doprowadzić Patryk Malicki, ale nie udało mu się wykorzystać karnego.

Zrobił to po indywidualnym rajdzie Peter Bezuska (Unia w przewadze). W sanej końcówce padły jeszcze dwa gole. Na trafienie Mateusza Wojdyły, odpowiedział Michał Lacheta. Oświęcimianin pokonał bramkarza Podhala na 75 sekund przed końcową syreną.

UNIA Oświęcim - PODHALE Nowy Targ 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:2 w rzutach karnych)
Bramki: 0:1 Wielkiewicz (Zapała) 9.04, 1:1 Bezuska 26.32, 1:2 Wojdyła (Samarin) 56.35, 2:2 Lacheta 58.45, 2:3 Neupauer 65 (decydujący karny). Sędziowali: Michał Baca i Zbigniew Wolas z Oświęcimia jako główni. Kary: 38 i 20. Widzów: 250.
UNIA: Łazarz - Gabryś, Krok, Piotrowicz, Wanat, Kowalówka - Saur, Gębczyk, Riha, Haas, Tabacek - Bezuska, Iwaniak, Malicki, Paszek, Lacheta - Krzak, M. Kasperlik, O. Kasperlik, Wojtarowicz. Trener: Josef Dobosz.
PODHALE: B. Kapica - Tomasik, Jaśkiewicz, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz - Samarin, Wojdyła, Michalski, Ogrodnikow, Biezais - Mrugała, Sulka, Różański, Neupauer, Dalidowicz - K. Kapica, Wsół, Siuty, Svitac, Podlipni. Trener: Marek Ziętara.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy