HOKEJ NA LODZIE. Nagła śmierć na "Jantorze"

25 września 2020 Autor: png
W wyjazdowym meczu z Katowicami oświęcimianie zdobyli tylko punkt. To druga porażka wicemistrzów Polski w tym sezonie. Fot. (png)

W wyjazdowym meczu z Katowicami oświęcimianie zdobyli tylko punkt. To druga porażka wicemistrzów Polski w tym sezonie. Fot. (png)

Katowicki GKS był rywalem oświęcimskiej Re-Plast Unii w piątej serii rozgrywek ekstraligi. Spotkanie srebrnych i brązowych medalistów ostatniego sezonu rozegrano na janowskim "Jantorze".

Oba zespoły postawiły przede wszystkim na bardzo uważną grę w defensywie. W pierwszej tercji katowiczanie kilka razy sprawdzili umiejętności Clarke Saundersa, ale kanadyjski golkiper Re-Plast Unii był bezbłędny. Wynik otworzył Patrik Luza, zaskakując bramkarza "Gieksy" uderzeniem z dystansu.

W drugiej odsłonie wynik nie uległ zmianie i dopiero w 47 minucie nominalni gospodarze meczu w Janowie doprowadzili do remisu. Krążek do siatki z okolic bulika posłał Filip Stoklasa. W samej końcówce oświęcimianie grali w podwójnej przewadze, ale "Gieksa" wybroniła się w osłabieniu.

Wszystko rozstrzygnęło się w dogrywce. Decydującego gola z najbliższej odległości zdobył Filip Starzyński. Sędziowie analizowali to trafienie jeszcze na zapisie video i wskazali na środek lodowiska, jednocześnie kończąc mecz zgodnie z zasadami "nagłej śmierci".

Tymczasem już pojutrze hokejowych kibiców czeka prawdziwa uczta. Oświęcimianie na własnym lodzie będą podejmowali odwiecznego rywala, czyli nowotarskie "Szarotki". Dziś górale przegrali u siebie z mistrzami Polski z Tychów 4:5, choć jeszcze na 10 minut przed końcem meczu prowadzili 4:2.

GKS Katowice - RE-PLAST UNIA Oświęcim 2:1 po dogrywce (0:1, 0:0, 0:0, 1:0 dogrywka)
Bramki: 0:1 Luza (Glenn, Helenius) 18.36, 1:1 Stoklasa (Starzyński) 46.22, 2:1 Starzyński (Kruczek) 61.21. Sędziowali: Robert Długi, Bartosz Kaczmarek (główni) oraz Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi). Kary: 47 (w tym kara meczu za niesportowe zachowanie dla Mateusza Adamusa) i 12.
GKS: Simboch - Franssila, Krawczyk, Fraszko, Rohtla, Wanat - Kruczek, Cunik, Michalski, Pasiut, Krężołek - Wajda, Andersons, Mularczyk, Starzyński, Stoklasa - Zieliński, Skrodziuk, Paszek, Adamus. Trener: Piotr Sarnik.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Pretnar, Helenius, Kalan, Koblar - Glenn, Luza, Sherbatov, Trandin, Przygodzki - Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Kowalówka, Oriechin - M. Noworyta, Dudkiewicz, Piotrowicz, Krzemień, Garszyn. Trener: Nik Zupancić.

Pozostałe wyniki V kolejki PHL:
JKH GKS Jastrzębie - Ciarko STS Sanok 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Tauron KH Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)
KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Comarch Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy