HOKEJ NA LODZIE. Nagły zwrot akcji i wygrana nad morzem

03 lutego 2020 Autor: png
Drużyna prowadzona przez Nika Zupanćića jest już bardzo blisko zapewnienia sobie startu w play-off z drugiego miejsca. Fot. (png)

Drużyna prowadzona przez Nika Zupanćića jest już bardzo blisko zapewnienia sobie startu w play-off z drugiego miejsca. Fot. (png)

Szalenie ważne trzy punkty w kontekście walki o pozycję wicelidera wywalczyli w Gdańsku hokeiści Re-Plast Unii. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały już tylko dwie kolejki i wszystko wskazuje na to, że to właśnie Lotos PKH będzie ćwierćfinałowym rywalem oświęcimian.

Pierwsza tercja spotkania w gdańskiej hali "Olivii" nie przyniosła goli. W drugiej wynik otworzyli gospodarze. Clarke’a Saundersa z najbliższej odległości pokonał Jan Krasowskij. Skromne prowadzenie 1:0 gdańszczanie utrzymywali aż do 51 minuty.

Wówczas nastąpił nagły zwrot sytuacji na lodzie. Goście w ciągu zaledwie 85 sekund dwukrotnie wykorzystali grę w liczebnej przewadze, co okazało się kluczem do sukcesu.

Najpierw Sebastian Kowalówka przymierzył z pierwszego krążka, zaskakując Tomasa Fucika, który nie zdążył się przemieścić między słupkami. Biało-niebiescy poszli za ciosem, a gola na wagę wygranej strzelił z "niebieskiej" Jakub Saur. Trener Lotosu Marek Ziętara w końcówce poprosił o czas, ale manewr z wycofaniem bramkarza nie przyniósł zamierzonego efektu.

Teraz w lidze nastąpi krótka przerwa spowodowana udziałem reprezentacji Polski w turnieju olimpijskich kwalifikacji w odległym Kazachstanie. Ostatnie mecze (Re-Plast Unia zagra z Comarch Cracovią u siebie i Energą w Toruniu) rozegrane zostaną odpowiednio 14 i 16 lutego. Liderem PHL ciągle pozostaje tyski GKS.

W pozostałych meczach 47. kolejki PHL:
Tauron HC GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 6:5 (4:0, 1:3, 1:2)
Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów 13:1 (5:1, 6:0, 2:0)
Comarch Cracovia - GKS Tychy 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

LOTOS PKH Gdańsk - RE-PLAST UNIA Oświęcim 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Bramk: 1:0 Krasowskij (Rożkow) 32.03, 1:1 Kowalówka (Kalan, Zatko) 51.00, 1:2 Saur (Przygodzki, Trandin) 52.25. Sędziowali: Paweł Kosidło, Paweł Meszyński (jako główni) oraz Mateusz Bucki, Wiktor Zień (jako liniowi). Kary: 10 i 4. Widzów: 1.700.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Bezuska, Saur, Piotrowicz, Trandin, Przygodzki - Zatko, Luza, Koblar, Kalan, Kowalówka - P. Noworyta, Wanacki, Garszyn, Oriechin, Themar - M. Noworyta, Malicki, Krzemień, Wanat. Trener: Nik Zupanćić.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy