HOKEJ NA LODZIE. Najmłodszy narybek już trenuje!

21 września 2019 Autor: png
Rozpoczęły się zajęcia mini-hokeja w nowym sezonie 2019/20. Fot. nadesłane/zbiory UKH Unii

Rozpoczęły się zajęcia mini-hokeja w nowym sezonie 2019/20. Fot. nadesłane/zbiory UKH Unii

Najmłodsi adepci hokeja w oświęcimskim klubie już trenują! Właśnie rozpoczęły się zajęcia w nowym sezonie 2019/20. Są one organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim. - Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą rozpocząć przygodę z hokejem – zachęcają organizatorzy.

– Treningi odbywają się w każdy poniedziałek i środę o godzinie17.45. Zapraszamy dzieci powyżej piątego roku życia – rozpoczyna Katarzyna Kot, prezeska UKH, zaznaczając że na zajęciach pojawiać się będą też zawodnicy Re-Plast Unii Oświęcim. – To efekt współpracy między klubem juniorskim i seniorskim.

Zajęcia z najmłodszymi prowadzą Jan Mól i Witold Łazarz, którzy rozpoczynają trenerską przygodę. Rozpoczęcie treningów w tak wczesnym wieku pozwala na szybsze opanowanie techniki jazdy, rozwinięcie motoryki, równowagi i koordynacji. Trenerzy zadbają też o ogólny rozwój fizyczny dziecka.

– Będę starał się nauczyć dzieci podstaw gry w hokeja, prawidłowej jazdy na łyżwach i techniki operowania kijem. Liczę, że hokej szybko stanie się ich nieodwracalną pasją. Chcę im przekazać, że nasze ciała potrzebują czegoś więcej niż wygodnego fotela, konsoli i smartfonu – mówi Jan Mól.

Za selekcję oraz przygotowanie nowych bramkarzy będzie odpowiadał Witold Łazarz, który jeszcze do niedawna był drugim golkiperem seniorskiej drużyny Unii.

– W treningu z młodymi bramkarzami najwięcej uwagi trzeba poświęcić jeździe na łyżwach oraz podstawowym umiejętnościom. To one są bazą do dalszego rozwoju. U dzieci łatwiej wytrenować odpowiednie nawyki, które są niezwykle istotne w dalszej karierze – wyjaśnia Witold Łazarz.

– Przede wszystkim musimy zachęcić dzieciaki do trenowania hokeja. To jest przygoda życia, która uczy i wychowuje. Pozwala poznać wielu wspaniałych ludzi i zwiedzić trochę świata. Chcemy zarazić hokejem jak najwięcej osób – podkreśla były bramkarz.

Warto zaznaczyć, że na zajęcia mini hokeja mogą przychodzić dzieci o różnym stopniu zaawansowania umiejętności jazdy na łyżwach. Jeśli ktoś połknie hokejowego bakcyla, będzie mógł później rozpocząć naukę w klasie o profilu hokejowym, które są prowadzone w oświęcimskiej Szkole Podstawowej nr 11.

– Początkującym zawodnikom pomagamy w skompletowaniu i wypożyczeniu sprzętu ochronnego – zaznacza Katarzyna Kot, prezeska UKH. – Zajęcia mini-hokeja to oczywiście nie tylko treningi. Najmłodsi wezmą udział w turniejach i rozgrywkach sportowych w tej kategorii wiekowej.


Dodatkowo raz w tygodniu zajęcia z przygotowania motorycznego poprowadzi dla najmłodszych pan Jakub Siutaj – wykwalifikowany fizjoterapeuta na co dzień współpracujący z UKH Unia Oświęcim. Rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach mini-hokeja będą mogli otrzymać ewentualną informację o konieczności korekcji postawy lub wzorców ruchowych swoich pociech.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy