HOKEJ NA LODZIE. Nie siedź w domu, graj w hokeja!

30 lipca 2020 Autor: png
Oświęcim posiada prężnie rozwijający się hokejowy ośrodek szkolenia młodzieży. Fot. zbiory UKH Unii

Oświęcim posiada prężnie rozwijający się hokejowy ośrodek szkolenia młodzieży. Fot. zbiory UKH Unii

Ministerstwo Sportu przyznało organizację i prowadzenie jednego z czterech ośrodków Uczniowskiemu Klubowi Hokejowemu Unii Oświęcim. To przede wszystkim zasługa bardzo dobrej pracy szkoleniowej z młodzieżą.

Już od ponad dwóch sezonów żaki (młodsi, starsi) oraz młodziki UKH Unii mogą podnosić swoje umiejętności dzięki działalności ośrodka szkolenia hokeja na lodzie.

- Oprócz naszych dzieci w szkoleniu w oświęcimskim ośrodku biorą jeszcze udział zawodnicy MOSM Tychy i JKH Jastrzębie - wyjaśnia prezeska UKH Unii Oświęcim, Katarzyna Kot.

Comiesięczne spotkania każdej z grup przyczyniły się do lepszej współpracy między klubami i zacieśniły współpracę między trenerami, co z kolei przynosi efekty szkoleniowe.

- Dzięki działalności naszego ośrodka, wzbogaciliśmy się o sprzęt specjalistyczny (kaski, kije, rękawice) dla zawodników, jak również zostaliśmy wyposażeni w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń ogólnorozwojowych z którego korzystamy na bieżąco - dodaje Katarzyna Kot.

Oprócz zajęć treningowych zawodnicy są również pod opieką fizjoterapeuty Jakuba Siutaja, którego zadaniem jest wprowadzanie ćwiczeń kompensacyjnych i wzmacniających siłę mięśni.

Dwa razy w sezonie zawodnicy rywalizują w turniejach ośrodków. Mogą wówczas sprawdzić swoje umiejętności na tle najlepszych zawodników z całej Polski.

- W minionym sezonie w Oświęcimiu odbył się turniej żaków starszych, który zakończył się naszym zwycięstwem - mówi trener koordynator UKH Unii, Robert Piecha. - Wyprzedziliśmy kadrę Małopolski U-14, OSM Katowice, OSM Nowy Trag i OSM Toruń. W Janowie rywalizowały żaki młodsze i w tym przypadku także zajęliśmy pierwsze miejsce - dodaje.

W kategorii młodzików rozegrano silnie obsadzony turniej w Toruniu, gdzie obsada była międzynarodowa. W grodzie Kopernika wystąpiły dwie mocne drużyny z Białorusi. W tych zawodach UKH Unia Oświęcim została sklasyfikowana na czwartej pozycji.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Stal, 03.08.2020 20:56
Roczniki 1987 Adamus, 1991 Piotrowicz, 1995 Wanat, Malicki, 1996 Paszek, Dudkiewicz, 1998 Prusak, 1999 Noworyta, 2000 Kot tyłu pamiętam
frankie, 30.07.2020 13:37
Szkolenie jest tak swietne, ze ostatnim zawodnikiem ktory przebił się do pierwszego składu Unii był Sebastian Kowalówka. To było jakies 120 lata temu. Za dwa sezonu pewnie skończy karierę