HOKEJ NA LODZIE. Nie tak miało być

15 października 2017 Autor: png
Oświęcimianie niespodziewanie przegrali na własnym lodzie z opolskim Orlikiem. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie niespodziewanie przegrali na własnym lodzie z opolskim Orlikiem. Fot. Szymon Chabior

Niedzielny wieczór nie był miły dla wszystkich sympatyzujących z oświęcimską Unią. Biało-niebiescy nieoczekiwanie przegrali na własnym lodzie z opolskim Orlikiem 2:5. Kluczem do zwycięstwa opolan okazały się gry w liczebnej przewadze. Orlik wykorzystał aż trzy z czterech takich okresów.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla oświęcimian. Już w 47 sekundzie po zagraniu zza bramki Jonasa Hooga krążek do siatki posłał Radek Meidl. Kiedy Unia grała w przewadze i kibice liczyli na wyrównanie, kontra opolan przyniosła im drugiego gola. Gospodarze odpowiedzieli po uderzeniu z "niebieskiej" Lubomira Vosatko, którego strzał skutecznie poprawił Jakub Saur. Kiedy na ławce kar odpoczywał Jerzy Gabryś, Orlik ponownie odskoczył na odległość dwóch trafień.

Sytuacja biało-niebieskich stała się arcytudna już po 18 sekundach drugiej tercji. Opolanie ponownie "ukłuli" Unię, grając w liczebnej przewadze. Po tym ciosie podopieczni Josefa Dobosza długo nie potrafili się pozbierać. W 44 minucie efektownie krążek do siatki posłał Radek Meidl i wszystko w zasadzie stało się jasne. Unitom na otarcie łez pozostał drugi gol autorstwa Radima Haasa.

W pozostałych meczach:
SMS PZHL Katowice - Comarch Cracovia 3:10 (1:1, 1:6, 1:3)
Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 5:4 (3:1, 0:3, 2:0)
MH Automatyka Gdańsk - Polonia Bytom 7:4 (1:0, 3:1, 3:3)
Anteo Naprzód Janów - GKS Tychy 3:6 (1:0, 0:4, 2:2)

UNIA Oświęcim - PGE ORLIK Opole 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Bramki: 0:1 Meidl (Hoog, Baranyk) 00.47, 0:2 Lorek (Kisielewski) 6.46, 1:2 Saur (Vosatko, S. Kowalówka) 11.46, 1:3 Szydło (Bychawski) 17.32, 1:4 Przygodzki (Sordon, Szydło) 20.18, 1:5 Meidl (Hoog) 43.47, 2:5 Haas (Rufer, Gabryś) 45.54. Sędziował Tomasz Radzik oraz Mariusz Pobożniak i Marcin Młynarski. Kary: 8 i 14. Widzów: 500.
UNIA: Fikrt - A. Kowalówka, Vosatko, Rufer, Danecek, S. Kowalówka - Gabryś, Bezuska, Piotrowicz, Haas, Tabacek - Saur, Paszek, Wanat, Malicki oraz Wojtarowicz. Trener: Josef Dobosz.
ORLIK: Trianiczew - Sordon, Bychawski, Przygodzki, Szydło, Gorzycki - Latal, Zatko, Meidl, Hoog, Baranyk - Sznotala, Kostek, Stopiński, Lorek, Kisielewski oraz Wąsiński, Gawlik, Demianiuk. Trener: Jacek Szopiński.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy