HOKEJ NA LODZIE. Niezwykle cenne zwycięstwo nad góralami!

25 listopada 2017 Autor: png
Unia odniosła niezwykle ważne zwycięstwo nad nowotarskim Podhalem. Fot. (png)

Unia odniosła niezwykle ważne zwycięstwo nad nowotarskim Podhalem. Fot. (png)

Drugie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Jirziego Sejby! Oświęcimianie pokonali na własnym lodzie nowotarskie Podhale w starciu zwanym przed laty klasykiem polskiej ligi. Spotkanie nie zachwyciło, ale najważniejsze dla biało-niebieskich były trzy punkty. Kolejnym rywalem Unii będzie Orlik. Ten mecz odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Opolu.

Początek należał do Unii, która grała w podwójnej przewadze. Golkiper "Szarotek" miał pełne ręce roboty, ale nie dał się zaskoczyć. Co się jednak odwlecze... W 12 minucie uderzeniem przy "krótkim" słupku popisał się Wojciech Wojtarowicz i gospodarze cieszyli się z objęcia prowadzenia. Znakomicie rozpoczęła się druga tercja. Podczas gry w osłabieniu (na ławce Mateusz Gębczyk) oświęcimianie wyprowadzili zabójczą kontrę finalizowaną przez Jana Danecka.

Górale znaleźli sposób na bardzo dobrze dysponowanego Michala Fikrta dopiero w 45 minucie. Krążek z najbliższej odległości do siatki wepchnął Marcin Kolusz. "Szarotki poczuły krew" i za wszelką cenę szukały wyrównującego trafienia. Nerwowo było szczególnie w samej końcówce, ale wynik nie uległ już zmianie. Cenne trzy punkty zostały w grodzie nad Sołą.

W pozostałych meczach XXI kolejki PHL:
JKH GKS Jastrzębie - PGE Orlik Opole 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)
Tauron KH GKS Katowice - Polonia Bytom 5:4 po rzutach karnych (0:2, 2:2, 2:0, 0:0 dogrywka, 3:2 rzuty karne)
Anteo Naprzód Janów - Comarch Cracovia 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)

UNIA Oświęcim - TATRYSKI PODHALE Nowy Targ 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Bramki: 1:0 Wojtarowicz (S. Kowalówka) 11.09, 2:0 Danecek (S. Kowalówka) 23.35, 2:1 Kolusz (Wielkiewicz, Tomasik) 44.03.
Sędziował: Sebastian Kryś oraz Piotr Matlakiewicz i Marcin Polak. Kary: 10 i 10. Widzów: 700.
UNIA: Fikrt - A. Kowalówka, Bezuska, Wojtarowicz, Danecek, S. Kowalówka - Vosatko, Gabryś, Piotrowicz, Haas, Tabacek - Saur, Gębczyk, Wanat, Paszek, Rufer oraz O. Kasperlik, M. Kasperlik. Trener: Jirzi Sejba.
PODHALE: B. Kapica - Jaśkiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz - Sulka, Samarin, Gruszka, Biezais, Podlipni - K. Kapica, Pichnarcik, Michalski, Neupauer, Różański - Wsół, Siuty, Wolski. Trener: Marek Rączka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy