HOKEJ NA LODZIE. Nominacje dla utalentowanych młodych oświęcimian

21 listopada 2017 Autor: png
Młodzi oświęcimianie wystąpili w towarzyskich meczach reprezentacji Polski do lat 16. Fot. nadesłane

Młodzi oświęcimianie wystąpili w towarzyskich meczach reprezentacji Polski do lat 16. Fot. nadesłane

Filip Płonka i Piotr Kot z UKH Unii Oświęcim wystąpili w hokejowej reprezentacji Polski do lat 16 w ostatnich towarzyskich meczach z udziałem biało-czerwonych. Ten pierwszy jest bramkarzem, a Piotr Kot występuje w defensywnej formacji. Prowadzeni przez Wojciecha Milana młodzi Polacy przebywali na zgrupowaniu w Cieszynie, gdzie przygotowywali się do kontrolnych gier w czeskiej Ostravie.

Tam rywalami naszej najmłodszej reprezentacji był HC Havirzów, Poruba i Vitkovice. Najpierw Polacy z Filipem Płonką i Potrem Kotem w składzie wygrali po rzutach karnych z Havirzovem 3:2 (0:0, 1:1, 1:1). Czesi dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale tyle samo razy skutecznie odpowiadali biało-czerwoni. Decydującego karnego wykorzystał Jakub Wenker z toruńskich Sokołów.

W drugim spotkaniu Polska U-16 zwyciężyła Porubę 4:3, a na koniec uległa Vitkovicom 0:3. Przypomnijmy, że polska kadra do lat 16 początkiem sierpnia trenowała na zgrupowaniu w Toruniu. W grodzie Kopernika z reprezentacją do sezonu przygotowywał się golkiper UKH Unii - Filip Płonka.

W Ostravie Polacy U-16 występowali w składzie:
Bramkarze - Filip Płonka (UKH Unia), Szymon Klimowski (Podhale Nowy Targ), Mateusz Nowak (PTH Poznań)

Obrońcy - Jakub Żurawski (Podhale Nowy Targ), Dominik Szlembarski (Podhale Nowy Targ), Patryk Rutkowski (Sokoły Toruń), Marcel Sawicki (Sokoły Toruń), Oliwier Kasperek (MOSM Tychy), Piotr Kot (UKH Unia), Adam Wytrykus (MOSM Tychy), Kacper Maciaś (HC RT TORAX Poruba/Czechy)

Napstnicy - Tobiasz Kapica (Podhale Nowy Targ), Fabian Kapica (Podhale Nowy Targ), Jan Walczak (Sokoły Toruń), Konrad Piskalski (Sokoły Toruń), Oskar Jeziorski (Sokoły Toruń), Jakub Wenker (Sokoły Toruń), Karol Baran (UKS Sielec Sosnowiec), Stanisław Drozd-Niekurzak (Stoczniowiec Gdańsk), Jakub Ślusarczyk (UKS Sielec Sosnowiec), Paweł Wybiral (Polonia Bytom), Michał Nawrocki (Sokoły Toruń), Jan Biernat (MOSM Tychy).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy