HOKEJ NA LODZIE. O medale mistrzostw Polski w Oświęcimiu i Nowym Targu

13 kwietnia 2018 Autor: png
Już 19 kwietnia w Oświęcimiu początek amatorskich mistrzostw Polski w hokeju.

Już 19 kwietnia w Oświęcimiu początek amatorskich mistrzostw Polski w hokeju.

19 kwietnia w oświęcimskiej hali lodowej rozpoczną się amatorskie mistrzostwa Polski w hokeju na lodzie. Złotego medalu i tytułu mistrzów kraju bronią oświęcimianie, czyli AKH Unia. Co ciekawe, ta drużyna awansowała do dywizji pierwszej zaledwie sezon wcześniej. Przed nami także finałowy turniej w kategorii młodzików. Mistrzostwa rozpoczną się 24 kwietnia w Nowym Targu.

W amatorskich mistrzostwach rozgrywanych w Oświęcimiu wystartuje aż szesnaście drużyn, które w pierwszej fazie turnieju będą rywalizowały systemem grupowym. AKH Unia Oświęcim trafiła do grupy A razem z Zagłębiem Sosnowiec II, Podhalem Nowy Targ i Cracovią Amatorami. W grupie B zagrają Wojownicy Oświęcim, Pionier Tychy, Wolves Tychy, Górale Nowy Targ. Grupa C to Vikings Oświęcim, Husaria Białystok, Zagłębie Sosnowiec, Goldwell Gdańsk. Z kolei skład grupy D jest następujący: GKH Gdynia, Tychy Kinghts, Mad Dogs Sopot, Polonia Bytom.

Dokładnie w tym samym czasie, kiedy Polacy będą walczyli w mistrzostwach świata dywizji 1A na Węgrzech, odbędą się mistrzostwa Polski młodzików w Nowym Targu. Czy biało-niebiescy wrócą do Oświęcimia z medalem? Przekonamy się 29 kwietnia. Wtedy rozegrane zostaną mecze o złote i brązowe krążki. Turniej w hali nowotarskiego Podhala rozpocznie się 24 kwietnia.

O medale powalczy osiem ekip wyłonionych drogą eliminacji. W pierwszej fazie zagrają w dwóch 4-zespołowych grupach. Rywalami młodych unitów będą toruńskie Sokoły, MOSM Tychy oraz łączone siły MKS Cracovii i KTH KM Krynicy. W drugiej grupie kije skrzyżują ze sobą zespoły Podhala Nowy Targ, Polonii Bytom, Naprzodu Janów i gdańskiego Stoczniowca.

W rozgrywkach ligowych Małopolsko-Podkarpackiego OZHL w kategorii młodzików Unia zajęła drugie miejsce. W 24 meczach wywalczyła 51 punktów. Lepsze były tylko "Szarotki", które uzbierały o 14 "oczek" więcej. Oświęcimianie wyraźnie wyprzedzili łączone siły MKS Cracovii i KTH KM Krynicy oraz sanockie Niedźwiadki.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy