HOKEJ NA LODZIE. Od 0:3 do 5:3, czyli geniusz Andrieja Themara

05 października 2018 Autor: png
Unia zdobyła arcyważny komplet punktów pokonując na własnym lodzie Comarch Cracovię. Fot. (png)

Unia zdobyła arcyważny komplet punktów pokonując na własnym lodzie Comarch Cracovię. Fot. (png)

Kiedy w dzisiejszych derbach Małopolski Dawid Musioł podwyższył na 0:3 dla Comarch Cracovii, wydawało się, że jedyną niewiadomą są rozmiary wygranej podopiecznych Rudolfa Rohacka. Nic z tego Unia. Unia nie zamierzała wywieszać „białej flagi” i w kapitalnym stylu odwróciła losy pojedynku.


Krakowskie „Pasy” szybko objęły dwubramkowe prowadzenie. W obu przypadkach bezlitośnie wykorzystali błędy oświęcimskiej defensywy. Później zrobili użytek z podwójnej przewagi i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 0:3. Gospodarze znaleźli się na łopatkach, ale się nie poddali.


Sygnał do odrabiania strat dał Dariusz Gruszka, który wykorzystał prostopadłe podanie Sebastiana Kowalówki. Jeszcze przed pierwszą przerwą swój strzelecki popis rozpoczął Andriej Themar. W sumie zdobył trzy gole i do tego dorzucił jedną asystę! Brawo! Kapitalna w wykonaniu biało-niebieskich była druga odsłona, którą oświęcimianie wygrali aż 3:0. W trzeciej wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w nadsolańskim grodzie.


- Cieszy hat-trick Andrieja Themara, ale przede wszystkim bardzo ważna wygrana – mówi po meczu Jirzi Sejba, szkoleniowiec oświęcimian. - Drużyna miała dziś wsparcie w bardzo dobrze interweniującym Michale Fikrcie – dodaje trener Sejba.


W pozostałych meczach:
PGE Orlik Opole - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 po dogrywce
Tauron GKS Katowice - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 6:0
MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy 2:3 po dogrywce
Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 4:5 po rzutach karnych
Awansem: JKH Jastrzębie – Kadra PZHL U23 3:2


UNIA Oświęcim – COMARCH CRACOVIA 5:3 (2:3, 3:0, 0:0)
Bramki: 0:1 Svec (Kapica, Musioł) 04.01, 0:2 Domogała (Kamiński) 05.55, 0:3 Musioł (Kruczek, Kapica) 09.25, 1:3 Gruszka (S. Kowalówka, Danecek) 17.07, 2:3 Themar (Saur, Tabacek) 18.42, 3:3 Themar (Tabacek, Saur) 29.46, 4:3 Themar (Haas, Saur) 33.19, 5:3 Haas (Themar) 37.47. Sędziowali: Przemysław Kępa z Nowego Targu (jako główny) oraz Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa. Kary: 16 i 12. Widzów: 1200.
UNIA: Fikrt - Jachym, Gabryś, S. Kowalówka, Danecek, Gruszka - Maciejewski, Saur, Themar, Haas, Tabacek - Jeżek, A. Kowalówka, Piotrowicz, Wanat, Wojtarowicz - Malicki, Paszek, Adamus. Trener: Jirzi Sejba.
CRACOVIA: Bacashihua - Kruczek, Musioł, Drzewiecki, Svec, Kapica - Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango - Dąbkowski, Szurowski, Kamiński, Domogała, Brynkus - Gajor, Kamienieu, Zygmunt, Dziurdzia, Sztwiertnia.Trener: Rudolf Rohacek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
korek, 06.10.2018 13:58
Brawo,Brawo,Brawo byłem na meczu i początek meczu był tragiczny.Przy wyniku 0-3 ja już byłem pewny,że Unia już się z tego nie podniesie,a tymczasem przed pierwszą przerwą Unia strzeliła 2 gole i było już tylko 2-3 po 1 tercji. W drugiej tercji Unia przeszła prawdziwą metamorfozę,którą wygrała 3-0.A w trzeciej były szanse,ale zabrakło tylko goli. Na duży plus przede wszystkim Tabaczek,Wanat,Piotrowicz,Saur,Fiki i średnio zagrał też Maciejewski,a na ogromny podwójny plus to oczywiście Themar.Ten zawodnik to prawdziwa klasa,jego strzały z nadgarstka są nie do obrony dla bramkarza.A na ogromny minus zasługuje A.Kowalówka,to co on wyprawia to się w głowie nie mieści,ponieważ on ledwo na łyżwach jeździ.