HOKEJ NA LODZIE. Orlik upolowany i Unia bliżej "szóstki"

04 grudnia 2017 Autor: png
W Opolu biało-niebiescy przegrali. Na własnym lodzie wygrali 4:2. Fot. Szymon Chabior

"Nowa miotła" w klubie z ulicy Chemików zdaje egzamin. Oświęcimianie pod wodzą Jirziego Sejby z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej. Po wygranej w Nowym Targu, odprawili opolskiego Orlika. Biało-niebiescy odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo, bo dzięki tej wygranej awansowali na siódmej miejsce w ligowej tabeli. Kolejnym rywalem unitów będzie na wyjeździe Anteo Naprzód Janów.

Pierwsza tercja pojedynku w Oświęcimiu nie przyniosła goli. Dopiero w 34 minucie wynik otworzył niezawodny ostatnio Wojciech Wojtarowicz. Ten doświadczony napastnik dokładnie przymierzył przy "krótkim" słupku. Znakomicie dla Unii rozpoczęła się trzecia tercja. Już w 19 sekundzie tej odsłony na 2:0 podwyższył Sebastian Kowalówka. Kiedy lot krążka po strzale Damiana Piotrowicza umiejętnie zmienił Wojtarowicz wydawało się, że wszystko jest już jasne.

Gospodarze prowadzili 3:0, ale Orlik nie zamierzał wywieszać "białej flagi". Opolanie dwukrotnie zdołali wykorzystać okres gry w liczebnej prowadze i nagle zrobiło się już tylko 3:2. Goście postawili wszystko na jedną kartę i za wszelką ceną szukali wyrównania. Trener Jacek Szopiński poprosił o czas i wycofał bramkarza. Manerw się nie powiódł. Sebastian Kowalówka uderzeniem do pustej bramki ustalił końcowy rezultat.

W innych meczach XXIV kolejki:
Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
MH Automatyka Gdańsk - TMH Polonia Bytom 7:2 (4:1, 1:1, 2:0)
Anteo Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 1:7 (0:2, 0:0, 1:5)
Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

UNIA Oświęcim - PGE ORLIK Opole 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Bramki: 1:0 Wojtarowicz (Piotrowicz) 33.53, 2:0 S. Kowalówka (O. Kasperlik, Jan Danecek) 40.19, 3:0 Wojtarowicz (Piotrowicz, S. Kowalówka) 50.25, 3:1 Przygodzki (Zatko, Bychawski) 50.58, 3:2 Kisielewski (Zatko, Baranyk) 52.40, 4:2 S. Kowalówka (Danecek, Peter Tabacek) 59.32.Sędziował: Mariusz Smura oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz. Kary: 8 i 4. Widzów: 1000.
UNIA: Fikrt - Vosatko, Bezuska, O. Kasperlik, Danecek, S. Kowalówka - Gębczyk, Gabryś, Haas, Tabacek, M. Kasperlik - A. Kowalówka, Saur, Piotrowicz, Paszek oraz Wojtarowicz, Wanat, Lacheta. Trener: Jiri Sejba.
ORLIK: Kieler - Bychawski, Zatko, Kisielewski, Hoog, Baranyk - Sznotala, Kostek, Wąsiński, Szydło, Gorzycki - Gawlik, Przygodzki, Trandin, Lorek. Trener: Jacek Szopiński.