HOKEJ NA LODZIE. Oświęcim gospodarzem mistrzostw Polski

12 marca 2018 Autor: png
Oświęcim będzie gościł uczestników siedemnastej edycji mistrzostw Polski amatorów w hokeju na lodzie.

Oświęcim będzie gościł uczestników siedemnastej edycji mistrzostw Polski amatorów w hokeju na lodzie.

W oświęcimskiej hali lodowej zostaną rozegrane hokejowe mistrzostwa amatorów. Krajowy championat zaplanowano od 19 do 23 kwietnia. Emocje są gwarantowane, a mistrzowskiej korony będzie broniła ekipa - AKH Unii Oświęcim. W ubiegłym sezonie oświęcimianie wyprzedzili tyskiego Pioniera i Vikings Oświęcim.

Szesnaście zespołów zostanie podzielonych na cztery grupy. O tytuł powalczy AKH Unia Oświęcim, Wojownicy Oświęcim, Vikings Oświęcim, Mad Dogs Sopot, Polonia Bytom, Goldwell Gdańsk, Górale Nowy Targ, Podhale Nowy Targ, Cracovia Amatorzy, Zagłębie Sosnowiec, Zagłębie Sosnowiec II, GKH Gdynia, Tychy Kinghts, Pionier Tychy, Wolves Tychy i Husaria Białystok. Cztery najlepsze drużyny zagrają o medale, a dwie najsłabsze zostaną zdegradowane z dywizji pierwszej.

22 kwietnia (niedziela) o godz. 10 rozpocznie się mecz, którego stawką będzie brązowy medal. Tego samego dnia, ale dwie godziny później zaplanowano wielki finał. Kto sięgnie po mistrzowski tytuł? W gronie faworytów są drużyny gospodarzy, które bardzo liczą na wsparcie z trybun.

Będzie to już siedemnasta edycja hokejowych mistrzostw Polski amatorów. Pierwszym mistrzem został zespół - BPT-H Bogucice. Rok później najlepszy był sosnowiecki Sielec, a w 2004 roku triumfowały Krynickie Diabły. Oświęcim po raz pierwszy cieszył się z mistrzostwa w 2013 roku. Wówczas na najwyższym stopniu podium stanęli Wojownicy. Przed rokiem w Białymstoku turniej finałowy wygrała AKH Unia Oświęcim, która awansowała do dywizji pierwszej zaledwie sezon wcześniej.

Grupa A: AKH Unia Oświęcim, Zagłębie Sosnowiec II, Podhale Nowy Targ, Cracovia Amatorzy.
Grupa B: Wojownicy Oświęcim, Pionier Tychy, Wolves Tychy, Górale Nowy Targ.
Grupa C: Vikings Oświęcim, Husaria Białystok, Zagłębie Sosnowiec, Goldwell Gdańsk.
Grupa D: GKH Gdynia, Tychy Kinghts, Mad Dogs Sopot, Polonia Bytom.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy