HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimianie już na urlopach

03 lipca 2019 Autor: png
Oświęcimianie rozpoczną zajęcia na lodzie w ostatnim tygodniu lipca. Fot. (png)

Oświęcimianie rozpoczną zajęcia na lodzie w ostatnim tygodniu lipca. Fot. (png)

Na trzytygodniowe urlopy udali się przygotowujący do nowego sezonu hokeiści oświęcimskiej Unii. Zawodnicy rozpoczną zajęcia na lodzie pod koniec lipca. Podopieczni Nika Zupancica mają w planie dziewięć gier kontrolnych.

Tymczasem kibice już zacierają ręce, bo klub z ulicy Chemików jest niewątpliwie najaktywniejszy na rynku transferowym. Z Oświęcimia w Polskę idzie czytelny przekaz. W rozgrywkach 2019/20 z Unią trzeba się będzie bardzo poważnie liczyć. Fanów najbardziej nurtuje pytanie kto stanie między słupkami oświęcimskiej bramki. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwszy w historii klubu Kanadyjczyk.

Clarke Saunders ma 29 lat i bardzo dobre warunki fizyczne. Współpracował wcześniej z nowym trenerem Unii - Nikiem Zupanciciem. Z HDD Jesenice sięgnął po mistrzostwo Słowenii. Ma też na swoim koncie występy w AHL i ECHL. Póki co, oświęcimianie posiadają jednego bramkarza (Sebastian Lipiński), bo jak wiadomo Michal Fikrt zakończył karierę i będzie teraz pełnił rolę drugiego trenera.

Biało-niebiescy dysponują już kalendarzem gier kontrolnych przed sezonem. Do zajęć treningowych powrócą 22 lipca, a pierwszy sparing zaplanowali na 7 sierpnia. Wówczas na własnym lodzie będą podejmowali sosnowieckie Zagłębie. Udadzą się także do Opavy, gdzie podczas międzynarodowego turnieju rozegrają trzy mecze.

Plan sparingów Re-Plast Unii Oświęcim przed sezonem 2019/20:
Re-Plast Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec (7 sierpnia)
Re-Plast Unia Oświęcim - HC Slezan Opawa (8 sierpnia)
Re-Plast Unia Oświęcim - Podhale Nowy Targ (13 sierpnia)
Turniej w Opavie (16-18 sierpnia)
Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim (30 sierpnia)
Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim (2 września)
Re-Plast Unia Oświęcim - Tauron KH GKS Katowice (3 września)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
abc, 03.07.2019 23:31
Justin Mazurek był dokładnie takim samym Kanadyjczykiem, jak Jan Kubrak Amerykaninem, a Paweł Dronia Niemcem. Dziwnym trafem wszyscy świetnie mówili po polsku
1946, 03.07.2019 11:22
Kiedy inauguracja sezonu?