HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimianie już w półfinale!

29 lutego 2020 Autor: png
Hokeiści Re-Plast Unii wywiązali się z roli ćwierćfinałowego faworyta i pewnie awansowali do grona czterech najlepszych polskich drużyn. Fot. (png)

Hokeiści Re-Plast Unii wywiązali się z roli ćwierćfinałowego faworyta i pewnie awansowali do grona czterech najlepszych polskich drużyn. Fot. (png)

Re-Plast Unia pokonała dziś po raz czwarty zespół gdańskiego Lotosu i zameldowała się w gronie półfinalistów play-off! Wcześniej awans wywalczyli obrońcy mistrzowskiego tytułu - GKS Tychy. Teraz biało-niebiescy czekają na półfinałowego rywala.

Gdańszczanie nie przyjechali do Oświęcimia z "białą flagą" i za wszelką cenę chcieli przenieść jeszcze ćwierćfinałową rywalizację do swojej hali "Olivii". Szalenie ważną akcję w tym pojedynku przeprowadził rosyjski duet ściągnięty do zespołu w drugiej części sezonu. Siemion Garszyn dograł wzdłuż bramki, a Danił Oriechin uszczęśliwił oświęcimskie trybuny. Tak było na krótko przed końcem pierwszej tercji.

W drugiej odsłonie goli nie było. Gospodarze szanowali jednobramkowe prowadzenie i starali się grać bardzo uważnie w destrukcji. Swoich szans szukali w grze z kontry. Kiedy Jakub Wanacki podwyższył prowadzenie po wzorcowym podaniu Dariusza Wanata, oświęcimianie mogli złapać "drugi oddech". Trener Marek Ziętara zagrał jeszcze va-banque i wycofał bramkarza. Wówczas do pustej bramki trafił Klemen Pretnar.

Plan został zatem wykonany w niemal perfekcyjny sposób. Teraz trzeba już tylko czekać na przeciwnika w walce o wielki finał. W rywalizacji "Szarotek" z katowicką "Gieksą" stan rywalizacji jest remisowy 2:2. Dokładnie tak samo wygląda sytuacja w rywalizacji JKH GKS Jastrzębie z Comarch Cracovią.

RE-PLAST UNIA Oświęcim - LOTOS PKH Gdańsk 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Bramki: 1:0 Oriechin (Garszyn, Luza) 18.23, 2:0 Wanacki (Wanat, Luza) 53.27, 3:0 Pretnar 59.07. Sędziowali: Przemysław Kępa, Paweł Meszyński (jako główni). Kary: 4 i 8. Widzów: 3000. Stan play-off: 4:1 dla Re-Plast Unii i awans do półfinału.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Pretnar; Koblar, Kalan, Kowalówka - Saur, Bezuska, Przygodzki, Trandin, Piotrowicz - Wanacki, Luza, Themar, Oriechin, Garszyn - P. Noworyta, Wanat, Krzemień, Malicki. Trener: Nik Zupanćić.
LOTOS PKH: Fucik - Havlik, Bilcik, Vitek, Rac, Steber - Krasowskij, Tieslukiewicz, Gołowin, Rożkow, Jełakow - Lehmann, Pastryk, Smal, Pesta, Danieluk - Popow, Pichnarcik, Stasiewicz, Mocarski, Danieluk. Trener: Marek Ziętara.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
maluh, 01.03.2020 12:08
Mała uwaga,w tym sezonie zasady zostały zmienione i na Katowice nie możemy trafić. Polecam filmik gdzie Pani Zawadzka wszystko wyjaśnia https://www.youtube.com/watch?v=ECenHdfQvOM&feature=youtu.be
Metallica, 01.03.2020 10:46
Witam czy zna ktoś wykonawcę piosenki Unii na początku meczu??? Pozdrawiam