HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimianie powołani do narodowych reprezentacji

08 sierpnia 2017 Autor: png
Powołania do młodzieżowych reprezentacji hokejowych nie ominęły Oświęcimia. Fot. nadesłane

Powołania do młodzieżowych reprezentacji hokejowych nie ominęły Oświęcimia. Fot. nadesłane

Sześciu hokeistów UKH Unii Oświęcim otrzymało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Może doczekamy się także zawodnika biało-niebieskich w pierwszej reprezentacji kraju...

Do reaktywowanej w ubiegłym roku reprezentacja Polski juniorów U-16 powołanie na zgrupowanie szkoleniowe w Toruniu otrzymał bramkarz drużyny młodzików - Filip Płonka. Przypomnijmy, iż ten niezwykle uzdolniony golkiper znalazł się w elitarnym gronie zawodników nominowanych przez PZHL do udziału w szkoleniowym obozie w Vierumaki.

Do kadry narodowej juniorów U-18 na zgrupowania szkoleniowe w Jastrzębiu i Ostravie-Porubie (Czechy) powołanie otrzymało trzech zawodników UKH Unii. To obrońca - Adam Kot oraz napastnicy - Michał Magiera i Kamil Wątor. Swój udział w zgrupowaniu musiał niestety ze względów zdrowotnych przerwać Kamil Wątor.

Z kolei Michał Magiera 28 lipca wyleciał do Kanady, gdzie w Absolute Academy Hockey Calgary pod okiem trenera Deana Fedorchuka rozpocznie przygotowania do sezonu w Polsce. Kadra U-18 weźmie udział w międzynarodowym turnieju "Ostrava Cup 2017" w Vitkowicach (Czechy).

Najważniejszą imprezą sezonu 2017/18 będą dla polskich juniorów mistrzostwa świata dywizji drugiej A w Tallinie. Turniej w stolicy Estonii odbędzie się od 1 do 7 kwietnia. Rywalami biało-czerwonych będzie Estonia, Korea Południowa, Litwa, Wielka Brytania i Australia.

Natomiast w Tychach rozpoczęło się zgrupowanie kadry U-20. Z Oświęcimia powołania otrzymali Miłosz Noworyta (obrońca) i Adrian Prusak (napastnik). Reprezentacja Polski do lat 20 przygotowuje się do gier kontrolnych z rówieśnikami z Vitkowic oraz turnieju o "Puchar RT Torax 2017".

- Młodzieżowców z kadry U-20 czeka championat dywizji 1B w Słowenii - informuje prezeska UKH Unii Oświęcim, Katarzyna Kot. - Od 9 do 15 grudnia na lodowisku w Bledzie Polacy będą rywalizowali ze spadkowiczem z dywizji 1A - Norwegią oraz Słowenią, Włochami, Ukrainą i Litwą, która wywalczyła awans z niższego poziomu. Przypomnę iż, szkolenie sportowe zawodników UKH Unii wspiera finansowo Miasto Oświęcim oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu - kończy Katarzyna Kot.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy