HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimianie w narodowych barwach

01 listopada 2018 Autor: png
HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimianie w narodowych barwach
Powołania do narodowych reprezentacji w hokeju na lodzie trafiły do Oświęcimia! Młodzież z UKH Unii po raz kolejny została dostrzeżona przez szkoleniowców narodowych drużyn. Na jesienne zgrupowania powołania otrzymało aż dziewięcioro zawodników i zawodniczek z biało-niebieskiego klubu.

- Do najstarszej juniorskiej kadry powołania otrzymali podopieczni trenera Witolda Magiery - mówi prezeska UKH Unii Oświęcim, Katarzyna Kot. - Mam na myśli Sebastiana Lipińskiego (bramkarz) i Miłosza Noworytę (obrońca). Na liście rezerwowej znajduje się nazwisko Michała Magiery (napastnik). Oprócz występów w pierwszoligowej drużynie UKH Unii, ci zawodnicy trenują z seniorami i reprezentują seniorską drużynę - dodaje Katarzyna Kot.

Przed wylotem do Kijowa kadrowicze spotkają się 5 listopada na trzydniowej konsultacji w Oświęcimiu. Później rozegrają mecze z rówieśnikami z Ukrainy i Białorusi podczas międzynarodowego turnieju w ukraińskim Bohusławiu.

Ukraiński turniej jest kolejnym etapem przygotowań do MŚ Dywizji 1 B, które zostaną rozegrane na tyskim lodowisku 8-14 grudnia. W kadrze "osiemnastki" naszymi reprezentantami są także bramkarz, obrońca i napastnik. To Filip Płonka, Piotr Kot i Krystian Sosnowski.

- Podopieczni trenera Ireneusza Jarosza występy w kadrze muszą pogodzić z przygotowaniami do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży do której eliminacje rozpoczną się już za miesiąc. Kadra narodowa juniorów U-18 7 i 9 listopada rozegra dwa towarzyskie mecze na Słowacji z HK Poprad U-18 i Duklą Trencin U-18. Spotkania te odbędą się w ramach zgrupowania organizowanego w Krynicy - informuje Katarzyna Kot.

W kadrze kobiet mamy w tym roku także trzy reprezentantki, które oprócz treningów i występów w drużynie Młodzika UKH Unia Oświęcim zasilają drużynę seniorek UKHK Unia Oświęcim. W zgrupowaniach kadry uczestniczyły Katarzyna Zaborska, Anna Zaborska oraz Anna Kot.

Obecnie jako jedna z najmłodszych zawodniczek powołanych do kadry U-18 ze zgrupowania we francuskim mieście Cergy wróciła Anna Kot.
Reprezentacja juniorek U-18 w styczniu zagra w szkockim Dumfries w mistrzostwach świata dywizji 1B. Rywalkami Polek będą zespoły Wielkiej Brytanii, Chin, Francji, Holandii i Norwegii.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy