HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimianie w srebrze i brązie! Złoto dla Polonii

22 kwietnia 2018 Autor: png
Brązowa (z lewej) i srebrna drużyna MPA w hokeju, czyli AKH Unia (brąz) i Wojownicy (srebro) podczas dekoracji wręczania medali. Fot. (png)

Brązowa (z lewej) i srebrna drużyna MPA w hokeju, czyli AKH Unia (brąz) i Wojownicy (srebro) podczas dekoracji wręczania medali. Fot. (png)

AKH Unia nie obroniła tytułu amatorskich mistrzów Polski w hokeju na lodzie. Oświęcimianie musieli się zadowolić brązowym medalem, po zwycięstwie w "małym finale" nad Cracovią. Inny zespół z nadsolańskiego grodu - Wojownicy w półfinale okazał się lepszy od Unii i zagrał o złoto. Mistrzowski tytuł trafił ostatecznie w ręce Polonii Bytom.

Była to już XVII edycja amatorskich mistrzostw Polski w hokeju. Gospodarzem tegorocznego championatu był Oświęcim. Szesnaście zespołów zostało podzielonych na cztery grupy. O tytuł walczyli: AKH Unia Oświęcim, Wojownicy Oświęcim, Vikings Oświęcim, Mad Dogs Sopot, Polonia Bytom, Goldwell Gdańsk, Górale Nowy Targ, Podhale Nowy Targ, Cracovia Amatorzy, Zagłębie Sosnowiec, Zagłębie Sosnowiec II, GKH Gdynia, Tychy Kinghts, Pionier Tychy, Wolves Tychy i Husaria Białystok.

Oświęcim po raz pierwszy cieszył się z mistrzostwa w 2013 roku. Wówczas na najwyższym stopniu podium stanęli Wojownicy. Przed rokiem w Białymstoku turniej finałowy wygrała AKH Unia Oświęcim, która awansowała do dywizji pierwszej zaledwie sezon wcześniej. Teraz mamy srebrną i brązową drużynę!

AKH Unia okazała się najlepsza w grupie A. Wygrała z drugim zespołem Zagłębia Sosnowiec 3:0, w takich samych rozmiarach pokonała nowotarskie Podhale i zremisowała z Cracovią Amatorami 1:1. Sześć punktów w grupie B wywalczyli Wojownicy Oświęcim (tyle samo zgromadziła ekipa Wolves Tychy). Oświęcimianie pokonali Górali z Nowego Targu 6:2, zwyciężyli tyskiego Pioniera 4:1 i ulegli Wolves Tychy 0:5.

W grupie C rywalizowała trzecia drużyna z Oświęcimia, czyli Vikings. Zajęła trzecie miejsce w grupie za Goldwell Gdańsk i Zagłębiem Sosnowiec I. Wikingowie wygrali z Husarią Białystok 4:1, zremisowali z Zagłębiem 2:2 i przegrali z Goldwell Gdańsk 2:5. W grupie D najlepszy okazał się zespół Mad Dogs Sopot, przed Polonią Bytom.

W ćwierćfinałowej fazie AKH Unia Oświęcim pokonała Zagłębie Sosnowiec I 4:1, Mad Dogs Sopot został rozbity przez Wojowników 1:10, Goldwell Gdańsk przegrał z Cracovią Amatorami 4:8, a Wolves Tychy uległ po dogrywce Polonii 3:4.

W półfinale doszło do bratobójczego pojedynku w którym AKH Unia przegrała z oświęcimskimi Wojownikami 0:3. Z kolei w drugim półfinale Polonia Bytom pokonała Cracovię 7:1. W niedzielnym, przedpołudniowym starciu, którego stawką był brąz unici ograli krakowian 3:0. Przysłowiową "kropkę nad i" postawił Robert Sporysz, a wcześniej na listę strzelców wpisał się Damian Tyrybon.

Wreszcie doszło do wielkiego finału. Wojownicy niestety nie sprostali bytomianom i przegrali 1:4. Oświęcimianie objęli w finale prowadzenie (gol Mateusza Zalewskiego), ale później do siatki trafiali już tylko poloniści (Janusz Secemski, Mariusz Tymczyszyn, Dariusz Leś i Michał Kamuda).

Po zakończeniu mistrzostw wręczono nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Grzegorza Rzemińskiego (Wojownicy Oświęcim). Miano najlepszego obrońcy otrzymał Mirosław Wawrzyczek (AKH Unia Oświęcim), a najlepszym napastnikiem został Michał Kamuda (Polonia Bytom). Tytuł króla strzelców przypadł Erykowi Derkowskiemu (Cracovia Amatorzy), a MVP turnieju wybrano Rafała Smreka (Wojownicy Oświęcim).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy