HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimianie wypunktowali gdańszczan

23 lutego 2020 Autor: png
W ćwierćfinałowej rywalizacji play-off hokeści Re-Plast Unii prowadzą 2:0. Kolejny mecz we wtorek w Gdańsku. Fot. (png)

W ćwierćfinałowej rywalizacji play-off hokeści Re-Plast Unii prowadzą 2:0. Kolejny mecz we wtorek w Gdańsku. Fot. (png)

Bezlitośnie atut własnej hali wykorzystali w drugim ćwierćfinałowym meczu hokeiści Re-Plast Unii. Oświęcimianie rozbili w hali lodowej przy ulicy Chemików ekipę gdańskiego Lotosu aż 7:2. Aby awansować do półfinału, podopieczni Nika Zupancica potrzebują już tylko dwóch zwycięstw.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu biało-niebieskich. Oświęcimianie już w pierwszej tercji posłali rywali "na deski". Wynik 3:0 miał kolosalny wpływ na dalsze losy tej rywalizacji. Gospodarze "napoczęli" przeciwnika stosunkowo szybko i momentalnie podwyższyli prowadzenie. Kiedy w przewadze na 3:0 podwyższył Klemen Pretnar sytuacja gdańszczan była już katastrofalna.

W drugiej tercji na pierwsze trafienie gości odpowiedział Radek Meidl. 31-letni czeski napastnik dokładnie przymierzył z okolic bulika. To oznaczało, że Lotos tego dnia oświęcimianom krzywdy nie zrobi. W ostatniej partii hokeiści Re-Plast Unii posiadali pełną kontrolę nad wydarzeniami na lodzie i dorzucili kolejne gole.

W efekcie pewnie zwyciężyli 7:2 i aby awansować do półfinału potrzebują już tylko dwóch wygranych. Teraz rywalizacja przenosi się nad polskie morze. Dwa kolejne mecze zostaną rozegrane w gdańskiej hali "Olivii". Najbliższy już we wtorek.

W pozostałych parach ćwierćfinałowych:
GKS Tychy - Energa Toruń 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). Stan play-off: 2:0 dla GKS Tychy
Podhale Nowy Targ - Tauron HC GKS Katowice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0). Stan play-off: 1:0 dla Podhala
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 5:4 (1:0, 2:2, 2:2). Stan play-off: 1:0 dla JKH GKS

RE-PLAST UNIA Oświęcim - LOTOS PKH Gdańsk 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)
Bramki: 1:0 Malicki (P. Noworyta, Wanat) 07.13, 2:0 Themar 09.28, 3:0 Pretnar (Zatko, Kalan) 16.45, 3:1 Rac (Polodna) 29.50, 4:1 Meidl (Kalan, Zatko) 36.48, 4:2 Rożkow (Rac) 40.52, 5:2 Zatko (Kalan, Pretnar) 45.04, 6:2 Przygodzki (Bezuska, Meidl) 45.21, 7:2 Krzemień (Malicki, Wanat) 57.28. Sędziowali: Paweł Breske, Marcin Polak (główni) oraz Andrzej Nenko, Mateusz Niżnik (liniowi). Kary: 2 i 14. Widzów: 2.700
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Pretnar, Koblar, Kalan, Kowalówka - Bezuska, Saur, Meidl, Trandin, Przygodzki - Wanacki, Luza, Garszyn, Oriechin, Themar - P. Noworyta, Malicki, Krzemień, Wanat oraz Piotrowicz. Trener: Nik Zupančič.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy