HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimianie z "Orzełkiem" na piersiach

21 grudnia 2017 Autor: png
Oświęcimianie z powodzeniem radzili sobie w narodowych reprezentacjach młodzieżowych. Fot. nadesłane

Oświęcimianie z powodzeniem radzili sobie w narodowych reprezentacjach młodzieżowych. Fot. nadesłane

Hokejowe powołania do narodowych reprezentacji coraz częściej trafiaja do Oświęcimia. To najlepiej świadczy o właściwym kierunku prowadzenia i rozwoju młodych hokeistów w biało-niebieskim klubie.

Do kadry U-20 na mistrzostwach świata dywizji I grupy B w słoweńskim Bledzie został powołany zawodnik UKH Unii - Miłosz Noworyta. Mimo dobrego występu naszej reprezentacji i zwycięstwach nad Ukrainą, Włochami, Słowenią i Litwą niestety nie udało się awansować. O wszystkim zadecydował przegrany pechowo po rzutach karnych mecz z Norwegią.

- Miłosz jest 19-letnim obrońcą, który kończy naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZHL w Janowie - informuje prezeska UKH Unii Oświęcim, Katarzyna Kot. - Mamy nadzieję, że po dobrze zdanym egzaminie dojrzałości rozpocznie w Oświęcimiu dorosłą karierę w seniorskim hokeju - dodaje Katarzyna Kot.

W kadrze na mistrzostwa świata znalazł się także niespełna 18-letni bramkarz - Sebastian Lipiński. To wychowanek Sokołów Toruń, który już od dwóch sezonów występuje w barwach UKH Unii. Z kolei w kadrze U-16 swój kolejny występ zaliczyli Filip Płonka (bramkarz) i Piotr Kot (obrońca). Debiutantami byli Filip Dworzak i Mateusz Filipowicz.

Wzięli oni udział w tygodniowym zgrupowaniu szkoleniowym i turnieju "Christmas Cup" na toruńskim lodowisku Tor-Tor. Płonka i Kot wystąpili w ekipie "Polska U-16 White". Natomiast Dworzak i Filipowicz w "Polska U-16 Red".

W klasyfikacji końcowej drużyna "Białych" zajęła pierwsze miejsce, przed łotewskim zespołem Jelgavas i Sokołami Toruń. Ekipa "Czerwonych" zakończyła turniej na szóstej pozycji, pozostawiając w pokonanym polu Daugavpilss, Dinamo Drezno, HK Brest, Polonię Bytom, Jantarnaja Zwiezda Kaliningrad i HK Witebsk.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy