HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimianin w tercecie wybrańców!

01 lipca 2017 Autor: PNG
Upalne dni w Polsce, wiec najlepiej schłodzić się w skandynawskiej Finlandii!
Filip Płonka pojedzie do Finlandii na hokejowy obóz szkoleniowy. Fot. nadesłane

Filip Płonka pojedzie do Finlandii na hokejowy obóz szkoleniowy. Fot. nadesłane

Do takiego wniosku doszedł jeden z oświęcimskich hokeistów. Żarty jednak na bok, bo bramkarza UKH Unii spotkało olbrzymie wyróżnienie. Jest w elitarnym gronie zawodników nominowanych przez PZHL do udziału w szkoleniowym obozie w Vierumaki.

Mowa o Filipie Płonce. Niezwykle uzdolniony bramkarz UKH Unii Oświęcim 8 lipca pojedzie do Finlandii na hokejowy camp organizowany przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie. Jest jednym z trzech polskich hokeistów, którzy otrzymali zaproszenie do udziału w zajęciach w Vierumaki.

Oprócz Filipa Płonki wyróżniono tylko dwóch innych 15-letnich hokeistów z Polski - Michała Proczka (obrońca Polonii Bytom) i Szymona Dobosa (napastnik Niedźwiadków Sanok). Ci zawodnicy zostali nominowani przez Polski Związek Hokeja na Lodzie. Hokejowy camp odbędzie się tradycyjnie w fińskiej miejscowości Vierumaki.

Razem z Filipem Płonką, Michałem Proczkiem i Szymonem Dobosem na tygodniowy obóz (od 8 do 15 lipca) do Finlandii uda się dwóch przedstawicieli Polskiego Związku Hokeja na Lodzie - Adam Fras i Rafał Twardy. W Vierumaki planowane są także zajęcia na lodowisku. Oświęcimianin w środku lata będzie miał zatem okazję do potrenowania na lodzie. Bramkarzowi UKH Unii wypada tylko życzyć powodzenia!

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy