HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimska młodzież przed nowym sezonem

06 września 2019 Autor: png
Kolejny camp dla UKH Unii Oświęcim odbędzie się w drugim tygodniu ferii zimowych. Fot. archiwum UKH Unii/nadesłane

Kolejny camp dla UKH Unii Oświęcim odbędzie się w drugim tygodniu ferii zimowych. Fot. archiwum UKH Unii/nadesłane

Okres przygotowawczy do nowego sezonu mają już praktycznie za sobą młodzi hokeiści UKH Unii Oświęcim. W klubie są zadowoleni z wykonanej pracy na treningach. Całość zwieńczył profesjonalny camp.

- Podobnie jak w poprzednich latach, kładliśmy spory nacisk na zajęcia profilaktyczne. Były też spotkania z ciekawymi osobami związanymi ze sportem, a nawet zajęcia rozwijające pozasportowe pasje naszych zawodników - rozpoczyna prezeska UKH Unii, Katarzyna Kot.

Każdy dzień rozpoczynał się od rozgrzewki. Później zawodnicy mieli zajęcia z doskonalenia techniki jazdy i kija, czyli używając specjalistycznych (amerykańskich) określeń power skatingu i stick handlingu. Odpowiadał za nie Tomasz Kurzawa, który swego czasu kształcił się u wybitnego trenera zajmującego się rozwojem hokejowych umiejętności Jarosława Byrskiego.

Po dwóch godzinach zajęć na lodzie młodzi zawodnicy udawali się na przerwę regeneracyjną, a później pod okiem instruktorki fitness Justyny Rydzoń i fizjoterapeuty Jakuba Siutaja uczestniczyli w treningach ogólnorozwojowych.

Nie zabrakło też zajęć tematycznych. Zawodnicy spotkali się z dietetykiem Edytą Harmatą, a także trenerem personalnym Albertem Tumulikiem, który w przeszłości występował w barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Z kolei ratownik WOPR Przemysław Dziedzic wytłumaczył młodym graczom, jak należy zachowywać się nad wodą. Nasi zawodnicy uczestniczyli także w ciekawych zajęciach plastycznych zorganizowanych przez Miasto Pracownię. Wykonywali bardzo oryginalne wieszaki na medale.

Ważnym momentem campu było spotkanie i wspólny trening z reprezentantami Polski Patrykiem Wajdą i Mateuszem Michalskim. Obecnie obaj reprezentują barwy GKS-u Katowice i są członkami Stowarzyszenia Zawodników Hokeja na Lodzie. Wajda jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich obrońców. W swoim dorobku ma osiem medali mistrzostw Polski, w tym pięć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy.

Każdy dzień kończył się treningiem stacyjnym pod okiem Witolda Magiery. Zawodnicy mieli wówczas okazję podszkolić indywidualne umiejętności. Ćwiczyli precyzję strzałów, dokładność podań oraz prawidłowe i sprawne prowadzenie krążka.

- Kolejne zajęcia w formie campu planujemy zorganizować w drugim tygodniu ferii zimowych - informuje Katarzyna Kot.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy