HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimska wizyta nad Brynicą

24 października 2019 Autor: png
W piątek oświęcimianie pauzują, a już w niedzielę czeka ich wyjazdowe spotkanie z sosnowieckim Zagłębiem. Fot. Szymon Chabior

W piątek oświęcimianie pauzują, a już w niedzielę czeka ich wyjazdowe spotkanie z sosnowieckim Zagłębiem. Fot. Szymon Chabior

Sosnowieckie Zagłębie będzie niedzielnym rywalem oświęcimskich hokeistów. Nikogo z kibiców nie trzeba specjalnie przekonywać jak ważny to mecz dla Re-Plast Unii w kontekście rywalizacji o miejsce gwarantujące udział w finałach Pucharu Polski. Przypomnijmy, iż cztery najlepsze polskie zespoły powalczą o to trofeum w ostatnie dni roku.

Hokejowe mecze w ramach XV kolejki gier rozegrane zostaną w piątek (25 października), ale bez udziału pauzującej ekipy Nika Zupanćića. Niedzielny rywal Re-Plast Unii wybiera się w bardzo daleką podróż. Sosnowiczan czeka bowiem starcie w gdańskiej "Olivii" z Lotosem PKH. O wskazanie faworyta tej konfrontacji wyjątkowo trudno.

Oświęcimianie pojadą w niedzielę do Sosnowca z nadzieją na trzy punkty, które stracili w ostatniej serii na własnym lodzie z gdańszczanami. W pierwszym meczu między tymi zespołami Re-Plast Unia pokonała Zagłębie 4:1 (1:0, 0:1, 3:0). Hat-tricka "ustrzelił" wówczas Anatolij Protasenja, a jednego gola dorzucił Andrej Themar. Autorem honorowego trafienia dla sosnowiczan był Siemion Garszyn.

Po czternastu kolejkach PHL na czele tabeli znajduje się JKG GKS Jastrzębie z dorobkiem 31 punktów. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera o jedno "oczko" wyprzedza tyski GKS i ma cztery więcej od oświęcimian (Re-Plast Unia rozegrała jednak o dwa mecze więcej). Czwarty jest Tauron HC GKS Katowice. "Gieksa" zgromadziła 24 punkty, ale ma aż o trzy mecze mniej od Unii i dwa zaległe w porównaniu do prowadzącego duetu.

Zestaw par XV kolejki PHL:
Podhale Nowy Targ - GKS Tychy (piątek, godz. 18)
Lotos PKH Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec (piątek, godz. 18.30)
KH Energa Toruń - Naprzód Janów (piątek, godz. 18.30)
Tauron HC GKS Katowice - Comarch Cracovia (piątek, godz. 18.30)
JKH GKS Jastrzębie - Kadra PZHL U-23 (przełożony na 13 listopada, godz. 18)
Pauzuje: RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM

Zestaw par XVI kolejki PHL:
Zagłębie Sosnowiec - RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM (niedziela, godz. 17)
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie (niedziela, godz. 17)
Comarch Cracovia - Podhale Nowy Targ (niedziela, godz. 18.30)
Naprzód Janów - Lotos PKH Gdańsk (niedziela, godz. 19)
KH Energa Toruń - Kadra PZHL U-23 (przełożony na 20 listopada, godz. 18.30)
Pauzuje: Tauron HC GKS Katowice

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
oko, 26.10.2019 12:01
Tylko zwycięstwo.....!
korek, 26.10.2019 09:30
jak unia wejdzie to możliwe ze w oswiecimiu będzie PP.
Pracownik synthos dwory 7, 25.10.2019 14:26
A wiadomo gdzie będzie rozgrywany puchar Polski??