HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimski narybek zaprezentował się we własnej hali

20 października 2020 Autor: png
Młodym hokeistom UKH Unii Oświęcim nie udało się awansować do finałów ogólnopolskiego turnieju o "Puchar Niepodległości". Fot. zbiory UKH Unia Oświęcim/nadesłane

Młodym hokeistom UKH Unii Oświęcim nie udało się awansować do finałów ogólnopolskiego turnieju o "Puchar Niepodległości". Fot. zbiory UKH Unia Oświęcim/nadesłane

Oświęcimska UKH Unia była gospodarzem turnieju mini-hokeja. Z kolei 12-latkowie walczyli w eliminacjach do ogólnopolskiego turnieju o "Puchar Niepodległości".

W turnieju mini-hokeja walczyło osiem zespołów z Oświęcimia, Tychów, Bytomia i Katowic. Najmłodsze dzieci zostały podzielone według poziomu hokejowych umiejętności na drużyny A i B. Rywalizowały ze sobą systemem trzech na trzech w tercjach.

- W tej kategorii wiekowej nie liczymy punktów i bramek starając się, aby każdy z zawodników i zawodniczek grał bez zbędnej presji wyniku. Chodzi przede wszystkim o radość z uprawiania sportu i możliwość wspólnej sportowej zabawy - mówi trener koordynator UKH Unii Oświęcim, Robert Piecha.

W oświęcimskiej hali lodowej rozegrane zostały także eliminacje do ogólnopolskiego turnieju w kategorii U-12 o "Puchar Niepodległości". Finał tych zawodów ma się odbyć w Łodzi 11 i 12 listopada.

Po dwóch dniach zmagań z drużynami z Tychów, Krakowa, Krynicy, Katowic i Sanoka oświęcimskie żaki zajęły ostatecznie czwarte miejsce i nie udało im się osiągnąć celu jakim był awans do finałów.

Kolejne turniejowe plany to oświęcimski turniej mini-hokeja "Take a Break Cup" oraz eliminacyjne turnieje ligowe w wyższych kategoriach rozgrywkowych. Chodzi o juniorów młodszych i rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Oba turnieje w najbliższej kolejce rozegrane zostaną w Sanoku.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy