HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimskie mikołaje

07 grudnia 2019 Autor: png
fot. zyg

fot. zyg

W świętego Mikołaja zabawili się dziś oświęcimscy hokeiści, którzy zupełnie nieoczekiwanie obdarowali trzema punktami zdecydowane niżej notowane w tabeli ekstraligi sosnowieckie Zagłębie. Porażka Re-Plast Unii z Zagłębiem to niespodzianka sporego kalibru, a już w najbliższą niedzielę prawdziwy hit. Biało-niebiescy zagrają w Tychach z urzędującym mistrzem Polski.


W biało-niebieskich szeregach bardzo brakowało kanadyjskiego bramkarza. Przypomnijmy, iż Clarke Saunders musiał pauzować z powodu kary meczu jaką otrzymał w Gdańsku (starcie z Josefem Vitkiem). Zastąpił go Sebastian Lipiński, który aż pięciokrotnie musiał wyciągać krążek z siatki.


To była klasyczna wymiana hokejowych ciosów, ale o jednego więcej zadali goście. Zaczęło się jednak po myśli gospodarzy. Miroslav Zatko z bliska posłał krążek do siatki i na lód spadł deszcz pluszowych maskotek w ramach akcji Teddy Bear Toos. Później dwukrotnie trafili przyjezdni, ale przedzielił ich gol Patryka Malickiego.


Oświęcimian na prowadzenie 3:2 wyprowadził Aleksiej Tradnin, który przymierzył w okienko. Później ten sam zawodnik zmarnował niestety karnego. Po golu Andrieja Themara biało-niebiescy raz jeszcze wyszli na prowadzenie, ale ponownie dali się zaskoczyć i to już 20 sekund później. Gola dającego komplet punktów sosnowiczanie zdobyli w liczebnej przewadze. Niespodzianka stała się faktem.


O tym meczu podopieczni Nika Zupancića muszą bardzo szybko zapomnieć. Już pojutrze (niedziela) czeka ich prestiżowa konfrontacja na wyjeździe z GKS Tychy. Dziś mistrzowie Polski także niespodziewanie stracili dwa punkty, przegrywając po rzutach karnych z Lotosem w Gdańsku.


W pozostałych piątkowych meczach:
Podhale Nowy Targ – Naprzód Janów 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
JKH Jastrzębie – Tauron HC GKS Katowice 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Energa Toruń – Comarch Cracovia 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Lotos PKH Gdańsk – GKS Tychy 3:2 po karnych (2:0, 0:1, 0:1, 0:0 dogrywka, 2:1 w karnych)


RE-PLAST UNIA Oświęcim – ZAGŁĘBIE Sosnowiec 4:5 (2:2, 2:2, 0:1)
Bramki: 1:0 Zatko (Koblar) 11.32, 1:1 Garszyn (Karczocha, Cunik) 15.44, 2:1 Malicki (Prusak) 17.35, 2:2 T. Kozłowski 18.47, 2:3 Cunik (Sikora) 22.39, 3:3 Trandin (Bezuska) 25.28, 4:3 Themar (Wanat) 32.34, 4:4 Kaluza (Garszyn, Oriechin) 33.04, 4:5 Bucenko (T. Kozłowski, Cunik ) 43.27. Sędziowali: Marcin Polak, Sebastian Kryś (jako główni) i Dariusz Pobożniak, Piotr Matlakiewicz (jako liniowi). Kary: 10 i 4. Widzów: 1.700.
RE-PLAST UNIA: Lipiński – Zatko, Pretnar, Koblar, Kalan, Kowalówka - Saur, Bezuska, Piotrowicz, Trandin, Przygodzki - Luza, Wanacki, Protosenja, Wanat, Themar - M. Noworyta, P. Noworyta, Prusak, Raska, Malicki. Trener: Nik Zupancič.
ZAGŁĘBIE: Radziszewski - Cunik, Horzelski, Salamon, Nahunko, Stoklasa - Kaluza, Triasunow, Oriechin, Karczocha, Garszyn - Działo, Charousek, T. Kozłowski, Bucenko, Bernacki – Sikora, Dubinin, Stojek oraz A. Jaskólski. Trener: Marcin Kozłowski.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy