HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimskie powołania

24 lipca 2020 Autor: png
Utalentowany golkiper oświęcimian - Filip Płonka powalczy o "jedynkę" w reprezentacji Polski do lat 20. Fot. nadesłane

Utalentowany golkiper oświęcimian - Filip Płonka powalczy o "jedynkę" w reprezentacji Polski do lat 20. Fot. nadesłane

Na warszawskim "Torwarze" do nowego sezonu hokejowego przygotowuje się seniorska reprezentacja Polski. To zarazem pierwsze zgrupowanie pod wodzą nowego szkoleniowca biało-czerwonych, Roberta Kalabera.

W gronie powołanych nie zabrakło - rzecz jasna - zawodników wicemistrzów Polski, Re-Plast Unii Oświęcim. Zgrupowanie zakończy się 26 lipca.

Powołania od Roberta Kalabera otrzymało czterech zawodników Re-Plast Unii. To grający w bramce Sebastian Lipiński, obrońcy Jakub Wanacki i Miłosz Noworyta oraz napastnik Martin Przygodzki.

W tym sezonie polską reprezentację czekają dwa ważne turnieje. Biało-czerwoni powalczą w olimpijskich kwalifikacjach i przyszłorocznych mistrzostwach świata dywizji 1B, które zostaną rozegrane w katowickim "Spodku".

Z kolei trener reprezentacji do lat 20 Artur Ślusarczyk na zgrupowanie w Warszawie i Tychach (2-16 sierpnia) powołał 29 zawodników. W gronie powołanych jest bramkarz UKH Unii Oświęcim - Filip Płonka, a wśród rezerwowych jego klubowy kolega - Krystian Sosnowski.

Jeśli chodzi o reprezentację Polski do lat 18, to wśród wybrańców trenera Łukasz Sokoła jest jeden zawodnik UKH Unii Oświęcim. Mowa o bramkarzu Gabrielu Kaczkowskim. Kadra U-18 zbiera się pojutrze w Katowicach-Janowie. Później w Warszawie odbędą się badania, a zgrupowanie w stolicy potrwa do 11 sierpnia.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy