HOKEJ NA LODZIE. Partnerska wymiana z udziałem młodych oświęcimian

05 grudnia 2017 Autor: png
Młodzi hokeiści z Oświęcimia złożyli wizytę w partnerskim Dachau oraz Monachium. Fot. nadesłane

Młodzi hokeiści z Oświęcimia złożyli wizytę w partnerskim Dachau oraz Monachium. Fot. nadesłane

Młodzi hokeiści z Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim uczestniczyli w pierwszym w historii wyjeździe w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży. W ubiegłym roku gośćmi unitów byli zawodnicy z klubu ESV Woodpeckers Dachau. W tym roku biało-niebiescy wyjechali na tydzień do Niemiec.

- Program przygotowany przez organizatorów był bardzo bogaty - mówi prezeska UKH Unii Oświęcim, Katarzyna Kot. - Zwiedziliśmy wspólnie miasto i Miejsce Pamięci Dachau, lotnisko w Monachium oraz piękny monachijski rynek, czyli Plac Mariacki. Dużą atrakcją był wyjazd na wycieczkę do pięknych bawarskich zamków Neuschwanstein oraz Hohenschwangau. Jednak najbardziej w pamięci, zwłaszcza chłopcom, zapadła wizyta w Muzeum BMW oraz Centrum Olimpijskim i spotkanie z zawodnikiem hokejowej drużyny Rad Bull Monachium - dodaje Katarzyna Kot.

W czasie pobytu w Niemczech oświęcimianie uczestniczyli we wspólnych zawodach sportowych, treningach i meczach hokejowych. Ich uwieńczeniem był mecz przyjaźni ESV Dachau z UKH Unią Oświęcim, który obserwowali z trybun burmistrz Dachau - Florian Hartmann oraz prezydent Oświęcimia - Janusz Chwierut wraz z Naczelnikiem Wydziału Promocji - Markiem Tarnowskim.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem unitów 7:2. - Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na meczu rewanżowym na Chemików 4 i damy szansę wyrównania bilansu młodym Bawarczykom - kończy Katarzyna Kot.

Międzynarodowa wymiana młodzieży była możliwa dzięki współpracy z Urzędem Miasta Oświęcim oraz fundacją Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
hotin, 05.12.2017 13:08
A gdzie sa na tym zdjęciu ci,dla których zorganizowano ten wyjazd?Czyżby tylko dwie piątki a reszta to oficjele?