HOKEJ NA LODZIE. Pechowa końcówka małopolskich derbów

17 stycznia 2020 Autor: png
Oświęcimska Re-Plast Unia została zatrzymana pod Wawelem przez krakowskie „Pasy”. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w samej końcówce. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimska Re-Plast Unia została zatrzymana pod Wawelem przez krakowskie „Pasy”. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w samej końcówce. Fot. Szymon Chabior

Po prestiżowym zwycięstwie nad mistrzami Polski z Tychów, dziś oświęcimską Re-Plast Unię czekały wyjazdowe derby Małopolski. Rywalem podopiecznych Nika Zupancića i Michala Fikrta była Comarch Cracovia. Szczególnie na własnym lodzie drużyna Rudolfa Rohacka jest zawsze groźna...

W oświęcimskim zespole zabrakło Miroslava Zatko. Doświadczony, słowacki obrońca został zawieszony przez hokejową centralę na trzy mecze. To efekt starcia z Filipem Komorskim do jakiego doszło podczas wtorkowego pojedynku z GKS Tychy. Nie było też Clarke Saundersa, którego w bramce zastępował Sebastian Lipiński.

Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1, a oba gole padły pod koniec otwierającej odsłony. Najpierw Ondrej Mikula sprytnie zmienił lot krążka po uderzeniu Adama Domogały, ale niespełna dwie minuty później wyrównał Gregor Koblar, kiedy oświęcimianie grali w liczebnej przewadze.

Na ponowne prowadzenie wyprowadził „Pasy” Tomi Leivo. Zawodnik Cracovii wykorzystał sytuację jeden na jeden z „Lipą”, gdy gospodarze mieli o jednego zawodnika mniej. Na 3:1 podwyższył Maciej Kruczek, ale za sprawą Luki Kalana Re-Plast Unia „wróciła do meczu”. Słoweński napastnik trafił do siatki efektownym uderzeniem z backhandu.

Ambitnie grający biało-niebiescy doprowadzili do wyrównania w 50 minucie. Gregor Koblar pokonał Miroslava Koprzivę w sytuacji sam na sam. Wszystko zaczynało się zatem od początku. Dramat oświęcimian rozegrał się w samej końcówce.

Kiedy do końca trzeciej tercji brakowało zaledwie kilkanaście sekund Ondrej Mikula pokonał Sebastiana Lipińskiego uderzeniem przy „krótkim słupku”. Trener Zupanćić wycofał jeszcze bramkarza i wówczas końcowy wynik ustalił Damian Kapica.


W pozostałych niedzielnych meczach:
GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
Tauron HC GKS Katowice – Lotos PKH Gdańsk 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Podhale Nowy Targ – Energa Toruń 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 1:13 (0:3, 1:5, 0:5)


COMARCH CRACOVIA – RE-PLAST UNIA Oświęcim 5:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Bramki: 1:0 Mikula (Domogała) 18.01, 1:1 Koblar (Pretnar) 19.45, 2:1 Leivo (Vachovec) 29.13, 3:1 Kruczek (Kalinowski, Domogała) 33.43, 3:2 Kalan (Koblar) 35.20, 3:3 Koblar (Krzemień) 49.33, 4:3 Mikula (Domogała) 59.39, 5:3 Kapica (Urban) 59.49. Sędziowali: Marcin Polak, Mariusz Smura (jako główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (jako liniowi). Kary: 12 i 4. Widzów: 1000.
RE-PLAST UNIA: Lipiński – Pretnar, Wanacki, Kowalówka, Kalan, Koblar – Luza, Bezuska, Przygodzki, Trandin, Meidl – P. Noworyta, M. Noworyta, Trandin, Wanat Malicki – Piotrowicz, Oriechin, Krzemień, Garszyn. Trener: Nik Zupanćić.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy