HOKEJ NA LODZIE. Pechowa porażka na inaugurację mistrzostw Polski juniorów

14 marca 2018 Autor: png
Od porażki z gospodarzami rozpoczęli finałowy turniej mistrzostw Polski juniorzy oświęcimskiej Unii. Fot. zbiory UKH Unii

Od porażki z gospodarzami rozpoczęli finałowy turniej mistrzostw Polski juniorzy oświęcimskiej Unii. Fot. zbiory UKH Unii

Nie o takim początku finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów marzyli hokeiści oświęcimskiej Unii. W pierwszym meczu biało-niebiescy ulegli gospodarzom z Jastrzębia 1:2, tracąc rozstrzygającego gola na niespełna trzy minuty przed końcową syreną. Ta porażka nie zamyka oczywiście podopiecznym Witolda Magiery drogi do półfinału, gdzie awansują dwie najlepsze drużyny z grupy.

O medale na "Jastorze" walczy sześć zespołów. W grupie A o miejsce w półfinale rywalizuje UKH Unia Oświęcim, JKH GKS Jastrzębie i MOSM Tychy. W grupie B los skojarzył ze sobą sosnowieckie Zagłębie, Polonię Bytom i Sokoły Toruń. Półfinały zaplanowano na 17 marca, a dzień później zostaną rozegrane mecze o złoty i brązowy medal. W ubiegłym sezonie z mistrzostwa cieszyli się młodzi hokeiści PKH 2014 Gdańsk.

W starciu Unii z JKH GKS jako pierwsi "ukłuli" jastrzębianie. Krążek za plecami Sebastiana Lipińskiego (jest w polskiej kadrze U-18 na mistrzostwa świata dywizji 2A w Tallinnie) znalazł się na krótko przed końcem pierwszej odsłony. W najmniej spodziewanym momencie biało-niebiescy doprowadzili do wyrównania. Grając w osłabieniu (na ławce kar Miłosz Noworyta), gola zdobył Sebastian Brynkus. Wszystko rozpoczynało się zatem od początku.

Decydujący cios zadali niestety jastrzębianie. W końcówce spotkania losy pojedynku na korzyść JKH GKS rozstrzygnął Jakub Blanik. Trener Witold Magiera zdecydował się jeszcze na manewr z wycofaniem bramkarza, ale wynik nie uległ już zmianie. W innym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec przegrało z Polonią Bytom po dogrywce 4:5. Kolejnym rywalem Unii będzie MOSM Tychy. To spotkanie zaplanowano na czwartek (początek o godz. 18).

UNIA Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Bramki: 1:0 Jarosz (Blanik) 16.17, 1:1 Brynkus (Klocek) 28.49, 2:1 Blanik (Pacoń, Kalus). 57.16. Sędziował Mariusz Smura z Katowic. Kary: 4 i 12 minut. Widzów: 150.
UNIA: Lipiński - Noworyta, Sołtys, M. Magiera, Flasz, Prusak - Kot, Kamieniecki, Worwa, Kamiński, Huzior - Jaworski, Klocek, Krynicki, Brynkus, Olchawski - Rudek, Wojtarowicz, Jęczała, Jarnot, Szymeczko. Trener: Witold Magiera.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy