HOKEJ NA LODZIE. Pechowa porażka pod Tatrami. Unia dopisuje do swojego konta jeden punkt

02 października 2018 Autor: png
Unia przegrała w Nowym Targu z Podhalem, ale wróciła do Oświęcimia z jednym punktem. Fot. Szymon Chabior

Unia przegrała w Nowym Targu z Podhalem, ale wróciła do Oświęcimia z jednym punktem. Fot. Szymon Chabior

Regulaminowe 60 minut i dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia w dzisiejszym starciu Podhala z Unią w Nowym Targu. Najlepszymi zawodnikami na lodzie byli bramkarze. Przemysław Odrobny, który strzegł bramki górali i jego vis a vis - Michal Fikrt. Jeden i drugi skapitulowali dopiero w serii najazdów.

Unia zaczęła agresywnie i na początku spotkania zepchnęła Podhale do obrony. Zabrakło jednak wykończenia pod bramką dobrze usposobionego Przemysława Odrobnego. Bardzo bliski szczęścia był Andrej Themar, ale szczęście było przy popularnym "Wiedźminie". Ciekawie było także w drugiej odsłonie, ale wynik nie uległ zmianie.

W trzecich 20 minutach znowu bardzo groźnie kąsali unici. Najpierw Andrej Themar, a później Wojciech Wojtarowicz mogli otworzyć wynik, jednak zabrakło szczęścia. W końcówce spotkania karą mniejszą ukarany został Joona Tolvanen (Podhale), a w dogrywce to górale grali w przewadze (na ławce Sebastian Kowalówka). Obie bramki były jednak jak zaczarowane i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne.

Długo utrzymywał się wciąż bezbramkowy rezultat. Dopiero w czwartej serii trafił Joona Tolvanen (Podhale) i Andrej Themar (Unia). W decydujących najazdach Fin jeszcze raz pokonał Michala Fikrta, a Andrej Themar się pomylił. Dwa punkty zostały zatem w Nowym Targu, a jeden pojechał do Oświęcimia. Kolejnym rywalem Unii będzie w najbliższy piątek Comarch Cracovia. To spotkanie rozpocznie się w Oświęcimiu o godz. 18.

W pozostałych dzisiejszych meczach:
GKS Tychy - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Tauron KH GKS Katowice - PGE Orlik Opole 11:3 (1:0, 4:3, 6:0)
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Zagłębie Sosnowiec - MH Automatyka Gdańsk 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

TatrySki PODHALE Nowy Targ - UNIA Oświęcim 1:0 po rzutach karnych (0:0, 0:0, 0:0, 0:0 dogrywka, 2:1 karne)
Bramka: 1:0 Tolvanen 65 min (decydujący rzut karny). Sędziował Tomasz Radzik (jako główny) oraz Dawid Pabisiak i Patryk Puławski. Kary 18 i 24. Widzów: 800.
UNIA: Fikrt - Jachym, Gabryś, S. Kowalówka, Danecek, Gruszka - Maciejewski, Saur, Themar, Haas, Tabacek - Paszek, A. Kowalówka, Wojtarowicz, Piotrowicz, Wanat oraz Malicki. Trener: Jirzi Sejba.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ksunia, 03.10.2018 21:08
Dobry punkt, ale mecz w wykonaniu Unii i Podhala też strasznie słaby, Z Krakovią muszą powalczyc, bo w tabeli coraz gorzej. KSU!