HOKEJ NA LODZIE. Personalne korekty w Oświęcimiu

04 czerwca 2020 Autor: png
Wszystko wskazuje na to, że Dariusz Wanat będzie w nowym sezonie zawodnikiem   katowickiej "Gieksy". Fot. Szymon Chabior

Wszystko wskazuje na to, że Dariusz Wanat będzie w nowym sezonie zawodnikiem katowickiej "Gieksy". Fot. Szymon Chabior

Napastnicy - Dariusz Wanat i Andrej Themar żegnają się z zespołem hokejowych wicemistrzów Polski. Z kolei nowym graczem biało-niebieskich został Fin - Jere Helenius. 24-letni skrzydłowy związał się z Re-Plast Unią Oświęcim rocznym kontraktem.

Jere Helenius to trzeci zawodnik z fińskim paszportem w historii ośmiokrotnych mistrzów Polski. W sezonie 2018-19 biało-niebieskich barw bronili Iiro Vehmanen (obrońca) oraz Juha Kiilholma (napastnik). Helenius powinien być poważnym wzmocnieniem oświęcimskiej siły napadu.

Dla niego Re-Plast Unia jest pierwszym klubem spoza ojczyzny. Dotychczas Jere Helenius grał wyłącznie w Finlandii. Brylował na drugim poziomie rozgrywkowym. Ma też na swoim koncie występy w fińskiej Liidze. Zagrał w sumie w 27 meczach i zapisał pięć punktów do klasyfikacji kanadyjskiej (dwa gole, trzy asysty).

W nowym sezonie w ekipie Re-Plast Unii nie zobaczymy natomiast Dariusza Wanata i Andreja Themara. Ten pierwszy jest wychowankiem oświęcimskiego klubu. W minionych rozgrywkach strzelił dziesięć goli i miał dwanaście asyst. Liczby Themara z ostatniego sezonu to 15 goli oraz 18 asyst.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Pracownik synthos dwory 7, 08.06.2020 14:32
Wanacik wruci z podkulonym ogonem po roku. Lub zrobią z nim to co z Paszkiem