HOKEJ NA LODZIE. Pewny awans oświęcimian do finałów mistrzostw kraju

27 lutego 2018 Autor: png
Juniorzy starsi UKH Unii Oświęcim awansowali do finałów mistrzostw Polski. Fot. zbiory UKH Unii

Juniorzy starsi UKH Unii Oświęcim awansowali do finałów mistrzostw Polski. Fot. zbiory UKH Unii

Hokeiści UKH Unii Oświęcim zagrają w finałach mistrzostw Polski juniorów. Przepustkę na krajowy championat wywalczyli podczas eliminacyjnego turnieju na toruńskim "Tor-Torze". Oprócz biało-niebieskich awans zapewnili sobie także gospodarze, czyli Sokoły Toruń.

Turniej barażowy w tej kategorii wiekowej rozegrany w Toruniu stał pod znakiem zapytania. Z czterech uczestniczących drużyn wycofały się bowiem sanockie Niedźwiadki i dochodziły niepokojące sygnały, że z udziału w barażach może także zrezygnować Cracovia. Ostatecznie "Pasy" przyjechały do grodu Kopernika.

Właśnie Cracovia była pierwszym rywalem Unii. Oświęcimianie potrzebowali niespełna 3 minut, aby objąć prowadzenie. Później biało-niebiescy odskoczyli na odległość dwóch trafień, ale krakowianie nie rezygnowali. Długo wynik był "na styku" i dopiero wygrana przez Unię 3:0 ostatnia tercja definitywnie rozstrzygnęła losy tego pojedynku.

O pierwszym miejscu w turnieju decydowało starcie z Sokołami. Młodzi unici objęli prowadzenie po uderzeniach Olchawskiego i Kamienieckiego. Po kontaktowej bramce dla torunian, karnego wybronił bramkarz gości, a wychowanek Sokołów - Sebastian Lipiński. Rozstrzygająca okazała się końcówka, kiedy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Bartosz Olchawski. W ostatnim meczu Sokoły Toruń wygrały z Cracovią 5:3 (1:1, 0:2, 4:0).

Unia Oświęcim - Cracovia 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Bramki dla Unii: Brynkus, Krynicki, Flasz, Worwa, Kamiński, Olchawski.
Unia Oświęcim - Sokoły Toruń 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Bramki dla Unii: Olchawski - trzy, Kamieniecki.
UNIA: Lipiński - Sołtys, Noworyta, Magiera, Flasz, Prusak - Kamieniecki, Klocek, Krynicki, Kamiński, Worwa - Kot, Jaworski, Brynkus, Olchawski, Wojtarowicz oraz Rudek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy