HOKEJ NA LODZIE. Piąty bieg unitów! Po prostu czapki z głów!

12 stycznia 2018 Autor: png
Oświęcimianie zwyciężyli w Tychach po serii najazdów. Fot. (png)

Trwa kapitalna seria oświęcimskich hokeistów. Biało-niebiescy rozstawiają po kątach wyżej notowane zespoły w polskiej ekstralidze! Ogromna w tym zasługa Jirziego Sejby, który całkowicie odmienił zespół. Unia wygrała już po raz piąty z rzędu. Dzisiejsze zwycięstwo ma wyjątkowy smak. Ogranie GKS Tychy na lodowisku wicemistrza Polski mówi samo za siebie...

Spotkanie rozpoczęło się po myśli oświęcimian. Kiedy na ławce kar odpoczywał Remigiusz Gazda, Unia objęła prowadzenie. Krążek z bliska do siatki posłał Dariusz Wanat. Jeszcze przed pierwszą przerwą tyszanie wyprowadzili skuteczny kontratak. Alex Szczechura dograł do Mateusza Bepierszcza, a wychowanek stołecznej Legii ze stoickim spokojem pokonał Michala Fikrta.

Wynik remisowy utrzymał się aż do 34 minuty. Wówczas Bartłomiej Pociecha uderzył z "niebieskiej", a jego strzał poprawił Jakub Witecki. GKS po raz pierwszy i jak się później okazało ostatni objął w tym spotkaniu prowadzenie. Na początku drugiej tercji Radim Haas z najbliższej odległości wepchnął "gumę" do siatki. Zrobiło się 2:2, co zapowiadało wielkie emocje.

Tak też było. Jedni i drudzy mogli zadać decydujący cios, ale więcej goli nie padło. Potrzebna była zatem dogrywka. Najpierw gorąco było pod bramką Johna Murraya, a później po drugiej stronie tafli "zadzwonił" słupek, kiedy uderzył Adam Bagiński. Wreszcie Michael Cichy posłał krążek do siatki, ale wcześniej została poruszona oświęcimska bramka. Mieliśmy zatem rzuty karne w których trafiali tylko oświęcimianie (Radim Haas, Wojciech Wojarowicz). Brawo Unia! Brawo trener Jirzi Sejba!

Inne mecze:
TatrySki Podhale Nowy Targ - PGE Orlik Opole 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)
TMH Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 2:3 po dogrywce (0:1, 1:0, 1:1, 0:1 dogrywka)
Comarch Cracovia - Tauron KH GKS Katowice 5:4 po rzutach karnych (2:1, 1:1, 1:2, 0:0 dogrywka, 3:0 karne)
Anteo Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk 3:8 (0:5, 2:1, 1:2)

GKS Tychy - UNIA Oświęcim 2:3 po rzutach karnych (1:1, 1:0, 0:1, 0:0 dogrywka, 0:2 rzuty karne)
Bramki: 0:1 Wanat (Gębczyk, Bezuska) 08.44, 1:1 Bepierszcz (Szczechura, Cichy) 15.09, 2:1 Witecki (Pociecha) 33.07, 2:2 Haas (O. Kasperlik, Gębczyk) 43.43, 2:3 Haas (decydujący rzut karny) 65.00. Sędziowali: Robert Długi oraz Przemysław Gabryszak i Daniel Lipiński. Kary: 4 i 10. Widzów: 1500.
GKS: Murray - Pociecha, Ciura, Kolanos, Galant, Witecki - Kotlorz, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Kotlorz, Kaznadziej, Bepierszcz, Cichy, Szczechura, Gazda, Jeziorski, Komorski, Kogut. Trener: Andrej Gusov.
UNIA: Fikrt - Vosatko, Bezuska, Wojtarowicz, Danecek, S. Kowalówka - Gębczyk, Gabryś, O. Kasperlik, Haas, M. Kasperlik - Saur, Paszek, Wanat, Rufer, Piotrowicz. Trener: Jirzi Sejba.