HOKEJ NA LODZIE. Pierwsza wygrana po regulaminowych 60 minutach

25 września 2018 Autor: png
Oświęcimianie odnieśli arcyważne zwycięstwo nad sąsiadującym w tabeli sosnowieckim Zagłębiem. Fot. (png)

Oświęcimianie odnieśli arcyważne zwycięstwo nad sąsiadującym w tabeli sosnowieckim Zagłębiem. Fot. (png)

Dziś oświęcimianie podejmowali na własnym lodzie sosnowieckie Zagłębie. Nikomu z kibiców nie trzeba specjalnie tłumaczyć, jak poważny ciężar gatunkowy miało to spotkanie. Po rozczarowującym starcie, mecz z Zagłębiem za wszelką cenę trzeba było po prostu wygrać. Cel został osiągnięty. Unia zgarnęła pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. W pierwszej tercji oświęcimianie dwukrotnie musieli odrabiać bramkowe straty. Już w 3 minucie Zagłębie objęło prowadzenie. Ze strzałem Vladimira Luki poradził sobie Michal Fikrt, ale czeski bramkarz Unii był juz bezradny wobec poprawiającego Michała Bernackiego.

Podczas gry w liczebnej przewadze wyrównał Andrej Themar, ale później w podbramkowym zamieszaniu do siatki trafił Tomasz Kozłowski. Po pierwszej tercji na świetlnej tablicy widniał remis 2:2, bo wynik się jeszcze zmienił za sprawą Dawida Maciejewskiego, którego idealnym podaniem zza bramki obsłużył Andrej Themar.

Decydująca okazała się druga odsłona w której unici zadali dwa ciosy. Oba padły w okresach, kiedy gospodarze posiadali liczebną przewagę (najpierw pojedynczą, a później podwójną). Trafienia na 3:2 i 4:2 dzieliły raptem niespełna dwie minuty. Najpierw Kamil Paszek sfinalizował podanie Sebastiana Kowalówki, a kolejny gol zapisano na koncie Dariusza Gruszki. W trzeciej tercji goli nie było. Trener Zagłębia wycofał w końcówce bramkarza, ale ten manewr niczego już nie zmienił.

UNIA Oświęcim - ZAGŁĘBIE Sosnowiec 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
Bramki: 0:1 Bernacki (Luka, Kana) 02.54, 1:1 Themar (Haas, Tabacek) 13.45, 1:2 Kozłowski (Rutkowski, Słaboń) 14.26, 2:2 Maciejewski (Themar, Saur) 15.30, 3:2 Paszek (S. Kowalówka) 22.35, 4:2 Gruszka (Danecek) 24.22. Sędziował: Mariusz Smura (jako główny) oraz Dawid Pabisiak i Patryk Puławski. Kary: 10 i 20 Widzów: 600.
UNIA: Fikrt - Jachym, Bezuszka, S. Kowalówka, Danecek, Gruszka - Maciejewski, Gabryś, Themar, Haas, Tabacek - Saur, A. Kowalówka, Wojtarowicz, Paszek, Malicki - Gębczyk, Noworyta, Piotrowicz, Dudkiewicz, Wanat. Trener: Jirzi Sejba.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Kazimierz, 25.09.2018 22:10
Jest Lepiej, choć szału nie ma.