HOKEJ NA LODZIE. Pierwsze podpisy pod kontraktami

17 kwietnia 2018 Autor: png
Hokeiści złożyli pierwsze podpisy pod nowymi kontraktami. Fot. Szymon Chabior

Hokeiści złożyli pierwsze podpisy pod nowymi kontraktami. Fot. Szymon Chabior

Chociaż dawno opadł kurz po ostatnim sezonie ligowym, ciągle trwa gorący czas w polskim hokeju. To paradoksalnie jeden z najważniejszych okresów. Pora bowiem na podpisywanie kontraktów na nowy sezon. Nic zatem dziwnego, że w oświęcimskich gabinetach sporo się dzieje...

Najważniejsza informacja dla fanów biało-niebieskich to przedłużenie kontraktu z dotychczasowym szkoleniowcem Jirzim Sejbą. Przypomnijmy, iż początkiem listopada 2017 roku zastąpił on Josefa Dobosza na stanowisku szkoleniowca Unii. Zespół zareagował pozytywnie i pod wodzą Sejby prezentował się dużo lepiej, niż wcześniej. W ćwierćfinale play-off biało-niebiescy napsuli sporo krwi broniącej mistrzowskiego tytułu Cracovii.

Karierę będzie w Oświęcimiu kontynuował 33-letni środkowy Peter Tabacek. Ten zawodnik cieszy się w mieście nad Sołą szczególnym uznaniem. Dla popularnego "Tabo" będzie to już dziesiąty sezon spędzony w Unii. Jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii klubu. Podpisy pod nowymi kontraktami podpisali także Jakub Saur, Peter Bezuska i Mateusz Gębczyk. W grodzie nad Sołą zostaje Kamil Paszek i Dariusz Wanat.

W nowych rozgrywkach nie zobaczymy już za to Lubomira Vosatko. Trudno będzie się przyzwyczaić do biało-niebieskiego zespołu bez tego właśnie zawodnika. Przygodę z klubem z miasta nad Sołą zakończył także Jan Danecek, Martin Kasperlik oraz jego brat - Ondrej Kasperlik.

Na pierwszych zajęciach przed nowym sezonem hokeiści Unii spotkają się 7 maja. Wówczas rozpoczną okres tzw. treningów na sucho, gdzie będą pracowali nad siłą i wytrzymałością.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
korek, 17.04.2018 22:27
Najbardziej szkoda M.Kasperlika,że nie zobaczymy go w przyszłym sezonie,ale zamiast niego trzeba poszukac nowego napastnika i porządnych obrońców.Tak ogólnie to w następnym sezonie trzeba walczyc o medale,bo w tym sezonie prawie się udało,napsuli krwi pasom,szkoda tylko ostatniej bramki sezonu jak padł gol na 0,5 sekundy przed koncem dogrywki.
ksu, 17.04.2018 20:55
oczywiście że Tabo ma więcej goli. Ho
y - 106, Tabacek -121
Pytalski, 17.04.2018 10:21
Z całym szacunkiem i uznaniem dla Tabo, ale czy przebił on już Karela Ho
ego skoro piszecie "najskuteczniejszy obcokrajowiec"?