HOKEJ NA LODZIE. Pierwsze punkty pod wodzą Magiery

01 listopada 2017 Autor: png
Po pięciu porażkach z rzędu oświęcimianie wreszcie zaksięgowali komplet punktów. Fot. (png)

Kibice oświęcimskiej Unii odetchnęli z uczuciem dużej ulgi. Po serii porażek, biało-niebiescy wreszcie wygrali. Biało-niebiescy pokonali na "Jantorze" w Janowie miejscowy Naprzód i było to zarazem pierwsze zwycięstwo pod wodzą Witolda Magiery, który na stanowisku trenera zastąpił Josefa Dobosza.

Pierwsza tercja to dominacja oświęcimian. Swoją przewagę podopieczni Witolda Magiery udokumentowali w 12 minucie. Wówczas Sebastian Kowalówka pokonał Szymona Niemczyka uderzeniem z dystansu. W końcówce pierwszej odsłony bliski wyrównania był wychowanek Unii - Marcin Jaros, ale z jego strzałem poradził sobie Witold Łazarz.

Świetnie dla gości rozpoczęło się drugie 20 minut. Po klasycznej kontrze do siatki trafił Kamil Paszek. Sędzia analizował jeszcze to wydarzenie na wideo i rozwiał wszelkie wątpliwości pokazując na środek lodowiska. 2 minuty później janowianie zdobyli kontaktowego gola i poszli za ciosem. Wyrównał w przewadze nie kto inny jak - Marcin Jaros.

Później jednak rozkręciła się oświęcimska maszyna. Kiedy na ławce kar odpoczywał Michał Stokłosa golkipera Naprzodu pokonał Peter Bezuska. Później na listę strzelców wpisał się Peter Tabacek oraz Jakub Saur. W tym momencie było praktycznie "po herbacie". Trzecia tercja została już tylko dograna.

W pozostałych meczach:
SMS PZHL U-20 Katowice - JKH GKS Jastrzębie 0:9 (0:3, 0:3, 0:3)
GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Comarch Cracovia - Orlik Opole 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
MH Automatyka Gdańsk - Tauron KH GKS Katowice 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)

ANTEO NAPRZÓD Janów - UNIA Oświęcim 5:7 (0:1, 2:4, 3:2)
Bramki: 0:1 S. Kowalówka 11.50, 0:2 Paszek (Rufer) 21.46, 1:2 Indra (Parizek, Jaros) 23.18, 2:2 Jaros 27.30, 2:3 Bezuska (S. Kowalówka, A. Kowalówka) 31.19, 2:4 Tabacek (Piotrowicz) 34.56, 2:5 Saur (Rufer, Wanat) 35.25, 2:6 S. Kowalówka 44.12, 3:6 Stokłosa 46.00, 3:7 Haas (Piotrowicz, Tabacek) 49.22, 4:7 Słodczyk (Seda) 50.58, 5:7 Słodczyk (Skrodziuk, Adamus) 57.36. Sędziował Paweł Breske oraz Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz. Kary: 10 i 10.
UNIA: Łazarz - A. Kowalówka, Bezuska, Wojtarowicz, Danecek, S. Kowalówka - Gabryś, Iwaniak, Piotrowicz, Haas, Tabacek - Gębczyk, Saur, Paszek, Wanat, Rufer - Hatłas, Lacheta, Krzak oraz O. Kasperlik, M. Kasperlik. Trener: Witold Magiera.