HOKEJ NA LODZIE. Pierwsze turnieje w nowym sezonie

19 października 2020 Autor: png
Młodzi hokeiści otworzyli turniejowy sezon 2020/21. Fot. zbiory UKH Unia Oświęcim/nadesłane

Młodzi hokeiści otworzyli turniejowy sezon 2020/21. Fot. zbiory UKH Unia Oświęcim/nadesłane

Młodzi hokeiści oświęcimskiej UKH Unii oprócz regularnych rozgrywek ligowych, na krajowym podwórku rywalizują także w okazjonalnych turniejach. Wówczas często mają okazję do zmierzenia się z rywalami z którymi biało-niebiescy nie spotykają się na co dzień w ligach.

- Sezon 2020/21 rozpoczęliśmy od wyjazdowego turnieju w kategorii U-16, czyli młodzików - mówi prezeska UKH Unii Oświęcim, Katarzyna Kot.

- W Nowym Targu nasi zawodnicy w pierwszym dniu pokonali gospodarzy 4:0, by później ulec Toruniowi 0:3. Kolejne mecze to wygrana nad Sanokiem i przegrana z selektem Fundacji Rozwoju Hokeja. Ostatecznie nasi młodzicy wyjechali ze stolicy Podhala z brązowymi medalami - dodaje Katarzyna Kot.

Na trzeciej pozycji turnieju w Jastrzębiu uplasowali się także żacy starsi U-14 UKH Unii. Do drugiego miejsca i srebrnych medali zabrakło bardzo niewiele, a konkretnie jednego gola.

Turniej z udziałem żaków starszych był rozgrywany na innych zasadach, niż rozgrywki ligowe. Każda z dwóch tercji była bowiem punktowana osobno. Młodzi oświęcimianie wygrali z Naprzodem Janów, zremisowali z ŁKH Łódź i Jastrzębiem, a przegrali z Podhalem Nowy Targ. Najlepszym bramkarzem turnieju został zgodnie wybrany Jan Kusak z UKH Unii.

Niebawem na naszym portalu powrócimy do turniejowych zmagań z udziałem młodych hokeistów UKH Unii. Oświęcim był bowiem areną turnieju mini-hokeja. Z kolei 12-latkowie walczyli w eliminacjach do ogólnopolskiego turnieju o "Puchar Niepodległości". O tym wszystkim już wkrótce na oswiecimskie24.pl.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy