HOKEJ NA LODZIE. Pierwszy wyjazd wicemistrzów Polski

21 sierpnia 2020 Autor: png
Dziś na wyjeździe formę podopiecznych Nika Zupancića i Michala Fikrta sprawdzi Tauron HC GKS Katowice. Fot. (png)

Dziś na wyjeździe formę podopiecznych Nika Zupancića i Michala Fikrta sprawdzi Tauron HC GKS Katowice. Fot. (png)

Dziś trzeci mecz kontrolny przed nowym sezonem rozegrają hokeiści oświęcimskiej Re-Plast Unii. Dla podopiecznych Nika Zupancića i Michala Fikrta będzie to pierwszy wyjazdowy sprawdzian. Na biało-niebieskich czeka Tauron HC GKS Katowice. Początek dzisiejszego pojedynku zaplanowano na godz. 17.

"Gieksa" to brązowy medalista ostatnich rozgrywek. Katowiczanie zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji ex-aequo z JKH GKS Jastrzębie. Teraz zespół ze stolicy Górnego Śląska będzie celował w finał play-off. Piątkowy sparing z Re-Plast Unią wiele wyjaśni w temacie medalowych oczekiwań jednych i drugich.

Katowiczanie, podobnie zresztą jak oświęcimianie, mają na swoim koncie po dwie wygrane w meczach sparingowych. Najpierw "Gieksa" pokonała na "Jantorze" broniących mistrzowskiego tytułu tyszan 2:1.

Później przyszła pewna wygrana nad sosnowieckim Zagłębiem 6:2. Wynik otworzył powracający po groźnej kontuzji były gracz oświęcimian Michał Łopuski, a jedną z bramek zdobył wychowanek Unii - Mateusz Adamus. W Katowicach grają też inni wychowankowie biało-niebieskich. Mowa o Dariuszu Wanacie i Kamilu Paszku.

Oświęcimianie po wygranej nad czeskim pierwszoligowcem AZ Havirzov 2:1, pokonali na własnym lodzie toruńską Energę 5:2. Pierwsze dwa gole padły po uderzeniach Sebastiana Kowalówki w liczebnej przewadze. Na 3:0 podwyższył Jere Helenius. Ten sam zawodnik był autorem trafienia na 4:1, a końcowy rezultat ustalił Jakub Wanacki.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
mark, 21.08.2020 15:15
Są kontuzje Bezuska, Raitinen i chyba Kuba Wanacki. Generalnie dzis w Katowicach bez 3 obrońców