HOKEJ NA LODZIE. Piłkarski wynik w Tychach

08 grudnia 2019 Autor: png
Oświęcimska Unia przegrała w Tychach, a jedynego gola w tym spotkaniu zdobył dla GKS Alex Szczechura. Fot. (png)

Na spotkania oświęcimian z tyszanami nie trzeba specjalnie mobilizować jednych i drugich. Wiadomo, że gra idzie nie tylko o ligowe punkty, ale przede wszystkim prestiż. Dziś w Tychach zgodnie z przewidywaniami emocji nie brakowało. Na nudę nie mógł nikt narzekać, a o wszystkim zadecydował jeden gol.

Dwie pierwsze tercje nie przyniosły zmiany początkowego rezultatu, chociaż okazji nie brakowało. John Murray (GKS Tychy) i Clarke Saunders (Re-Plast Unia) byli jednak zaporą nie do przejścia. Bramki nie padły także podczas liczebnych przewagach. Szkoda zwłaszcza zmarnowanego okresu 5 minut, kiedy na samym początku spotkania Bartosz Ciura otrzymał karę meczu (5 plus 20).

Okazało się, że w tym pojedynku o wszystkim rozstrzygnęło zaledwie jedno trafienie. Gola na wagę kompletu punktów zdobył w 54 minucie Alex Szczechura, który znalazł lukę przy krótkim słupku bramki strzeżonej przez Clarke Saundersa. Kto wie jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby w 50 minucie krążek po strzale Sebastiana Kowalówki zamiast w słupek trafił do bramki.

Biało-niebiescy pozostawili po sobie w Tychach bardzo dobre wrażenie, ale wracają do domu z pustymi rękami. Na niewiele zdała się zatem uważna gra w defensywie. Wystarczył jeden błąd, aby pełną pulę zgarnęli rywale. Po raz kolejny w tym sezonie zawiodła skuteczność...

W pozostałych niedzielnych meczach PHL:
Tauron HC GKS Katowice – Energa Toruń 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Naprzód Janów – Zagłębie Sosnowiec 1:9 (1:1, 0:3, 0:5)
Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Comarch Cracovia – Lotos PKH Gdańsk 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

GKS Tychy – RE-PLAST UNIA Oświęcim 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Bramka: 1:0 Szczechura (Klimienko, Cichy) 53.53. Sędziowali: Paweł Breske, Tomasz Radzik (jako główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (jako liniowi). Kary: 39 (w tym 5+20 dla Bartosza Ciury i 10 za niesportowe zachowanie dla Johna Murray’a). Widzów: 2.500.
TYCHY: Murray - Novajovsky, Jeronow, Klimienko, Komorski, Jefimienko - Akimoto, Kotlorz, Witecki, Galant, Bagiński - Ciura, Pociecha, Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Kolarz, Gościński, Kogut, Bizacki. Trener: Andriej Gusov.
RE-PLAST: Saunders - Pretnar, Wanacki, Malicki, Kalan, Koblar - Bezuszka, Luza, Kowalówka, Trandin, Przygodzki - Zatko, Saur, Themar, Wanat, Protasejna - P. Noworyta, M. Noworyta, Raszka, Krzemień, Piotrowicz. Trener: Nik Zupancić.