HOKEJ NA LODZIE. Planowe trzy punkty. Teraz pora na mistrzów Polski!

02 grudnia 2018 Autor: png
Unia zajmuje siódme miejsce w tabeli ekstraligi i ma tyle samo punktów co wyprzedzająca oświęcimian Energa Toruń. Już we wtorek prawdziwy test możliwości, czyli starcie z Tychami. Fot. (png)

Unia zajmuje siódme miejsce w tabeli ekstraligi i ma tyle samo punktów co wyprzedzająca oświęcimian Energa Toruń. Już we wtorek prawdziwy test możliwości, czyli starcie z Tychami. Fot. (png)

Nie było dziś niespodzianki w Oświęcimiu. Unia nie miała większych problemów z zaksięgowaniem na swoim koncie trzech punktów. Po porażce w Toruniu, biało-niebiescy pewnie pokonali na własnej tafli sosnowieckie Zagłębie. Teraz dla podopiecznych Jirzego Sejby poprzeczka znacznie poszybuje w górę. Już 4 grudnia oświęcimianie zagrają na wyjeździe z urzędującym mistrzem Polski, czyli GKS-em Tychy.

Oświęcimianie szybko objęli prowadzenie. W 4 minucie czeski obrońca Unii - Ales Jeżek "na raty" pokonał Rafała Radziszewskiego. Jeszcze przed pierwszą przerwą odpowiedzieli sosnowiczanie. Po wygranym buliku przez Tomasza Kozłowskiego, dokładnie przymierzył Filip Stoklasa. Rezultat remisowy utrzymywał się aż do 32 minuty.

Wówczas gospodarze wykorzystali okres gry w przewadze i ponownie objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Adamusa. Co ważne, poszli za ciosem. Po kolejnych 120 sekundach było już 3:1. Przy sygnalizacji wykluczenia na zawodnika Zagłębia, oświęcimianie założyli "zamek" i Dariusz Wanat po raz trzeci "zapalił" czerwone światło nad bramką Rafała Radziszewskiego.

To był decydujący moment tego pojedynku. Przyjezdnych na samym początku ostatniej partii pogrążył wychowanek nowotarskiego Podhala - Dariusz Gruszka. Przy trafieniu popularnego "Gruszkina" wzorcowym podaniem popisał się Sebastian Kowalówka. A tymczasem już w najbliższy wtorek prawdziwy hit. Unia zagra w Tychach z mistrzami Polski.

UNIA Oświęcim - ZAGŁĘBIE Sosnowiec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Jeżek (S. Kowalówka, Gruszka) 3.25, 1:1 Stoklasa (T. Kozłowski) 10.01, 2:1 Adamus (Jachym, Lipiński) 31.33, 3:1 Wanat (Piotrowicz, Kiilholma) 33.33, 4:1 Gruszka (S. Kowalówka, Danecek) 41.35. Sędziował Włodzimierz Marczuk z Torunia oraz Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz. Kary: 8 i 8. Widzów: 1.000.
UNIA: Lipiński - Saur, Vehmanen, Tabacek, Kiilholma, Themar - Jeżek, Bezuska, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka - Jachym, Maciejewski, Piotrowicz, Wanat, Adamus oraz Paszek. Trener: Jirzi Sejba.
ZAGŁĘBIE: Radziszewski - Akimoto, Podsiadło, Stoklasa, Słaboń, T. Kozłowski - Domogała, Horzelski, Luka, Bucenko, Kana - Charousek, Działo, Jaskólski, Rutkowski, Bernacki oraz Jarosz, Sikora, Stojek, Piotrowski. Trener: Marcin Kozłowski.

W pozostałych meczach XXVII kolejki PHL:
Comarch Cracovia - Tauron KH GKS Katowice 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
PGE Orlik Opole - KH Energa Toruń 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)
Węglokoks Kraj Polonia Bytom - MH Automatyka Gdańsk 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy