HOKEJ NA LODZIE. Pod egidą małopolskiego związku

19 października 2018 Autor: png
Najmłodszym zawodnikom UKH Unii Oświęcim nie brakuje chęci i zaangażowania. Fot. zbiory UKH Unii

Najmłodszym zawodnikom UKH Unii Oświęcim nie brakuje chęci i zaangażowania. Fot. zbiory UKH Unii

Za nami oficjalna inauguracja małopolskich rozgrywek sezonu 2018/19 w najmłodszym wydaniu. Pod egidą Małopolskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie po raz pierwszy zorganizowane zostały regularne rozgrywki ligowe w kategorii wiekowej mini-hokeja.

W Oświęcimiu, Krynicy, Nowym Targu, Krakowie, Dębicy i Sanoku rozegrane zostaną turnieje ligowe. Spotkają się w nich dzieci z roczników 2009/10 oraz 2011 i młodsi. Rozgrywki prowadzone są systemem każdy z każdym. Poszczególne drużyny grają "trójkami", co przypomina system rozgrywek prowadzony u naszych południowych sąsiadów. Każda z dwóch tercji meczu punktowana jest osobno.

- Organizatorem drugiego turnieju był Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim - mówi prezeska UKH Unii, Katarzyna Kot. - Na tafli A rywalizowali zawodnicy bardziej zaawansowani, a na tafli B zawodnicy młodsi. Podobnie jak podczas pierwszego turnieju w Krynicy jedyną drużyną z którą nie potrafimy jeszcze wygrać są nasi rówieśnicy z Nowego Targu. Systematyczne szkolne treningi i dodatkowe popołudniowe zajęcia MOSiR przynoszą jednak już efekty i różnica między tymi drużynami jest coraz mniejsza. Przypomnę, iż szkolenie zawodników w kategorii mini hokej wspiera finansowo Miasto Oświęcim - dodaje Katarzyna Kot.

Przed młodymi oświęcimskimi hokeistami kolejny sprawdzian. 25 listopada UKH Unia będzie gospodarzem eliminacji do ogólnopolskiego turnieju "Czerkawski Cup 2018". Zagrają zawodnicy rocznika 2009 i młodsi z Podhala Nowy Targ, Niedźwiadków Sanok, LHT Lublin, UKH Dębica, MKS Cracovii, KTH KM Krynica, KS Luce Cieszyn oraz oczywiście UKH Unii Oświęcim.

Wyniki spotkań turnieju w Oświęcimiu:
UKH UNIA Oświęcim - MMKS Podhale Nowy Targ drużyna A 3:4, 0:4 drużyna B 0:5, 2:4
UKH UNIA Oświęcim - UKH Dębica drużyna A 6:3, 4:1 drużyna B 2:2, 2:0
UKH UNIA Oświęcim - MKS Cracovia drużyna A 10:2, 9:3 drużyna B 4:0, 5:2
MMKS Podhale Nowy Targ - UKH Dębica drużyna A 8:0, 9:1 drużyna B 6:0, 8:0
MKS Cracovia - UKH Dębica drużyna A 3:9, 2:7 drużyna B 1:2, 4:1
MMKS Podhale Nowy Targ - MKS Cracovia drużyna A 11:0, 7:1 drużyna B 7:0, 6:1.

Unia A: Marcin Stachura, Piotr Kusak, Franciszek Kościelniak, Marcel Maciejczyk, Jakub Nagy, Karol Furman, Szymon Krzemień, Alan Bugański, Kamil Szczypka, Wiktor Dziędziel.

Unia B: Gabriel Jurkiewicz, Nadia Sibik, Adam Pasternak, Piotr Fornagiel, Piotr Walkowicz, Wiktoria Wierońska, Lena Januszyk, Szymon Więcek, Mikołaj Wróbel, Mikołaj Jarnot. Trenerzy: Małgorzata Gałuszka, Robert Piecha.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy