HOKEJ NA LODZIE. Pod Wawelem Re-Plast Unia w roli profesora!

26 stycznia 2021 Autor: png
Oświęcimianie zdobyli wyjątkowo ważne punkty w wyjazdowym starciu z   krakowskimi "Pasami", a już w najbliższy piątek zagrają na własnej tafli z   Katowicami. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie zdobyli wyjątkowo ważne punkty w wyjazdowym starciu z krakowskimi "Pasami", a już w najbliższy piątek zagrają na własnej tafli z Katowicami. Fot. Szymon Chabior

Comarch Cracovia profesora Janusza Filipiaka przegrała na własnym lodzie arcyważne derby Małopolski z oświęcimską Re-Plast Unią. Dzisiejszy wynik sprawia, że "Pasy" będą miały poważne problemy z opuszczeniem siódmego miejsca przed decydującą fazą play-off.

Pierwsza tercja należała do gospodarzy. Swoją przewagę "Pasy" potwierdziły dwoma trafieniami. Już w 150 sekundzie wynik otworzył Damian Kapica, a na 2:0 podwyższył Richard Nejezchleb. Czeski napastnik wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem oświęcimian.

Wszystko, niczym w kalejdoskopie, zmieniło się w drugiej tercji. Biało-niebiescy nabrali wiatru w plecy, zaś kolejne trafienia ewidentnie ich napędzały. Goście zdobyli kontaktowego gola, wykorzystując grę w liczebnej przewadze (Teddy Da Costa), a do remisu doprowadził suto opłacanyw Oświęcimiu Gilbert Brule.

Oświęcimianie poszli za ciosem. Po kolejnych 2 minutach po raz pierwszy w tym meczu objęli prowadzenie. Za sprawą Daniłła Oriechina błyskawicznie wykorzystali grę w przewadze.

Krakowianie szukali wyrównującego gola, ale skrzydła podcięła im bramka Gregora Koblara. Słoweński napastnik trafił po kontrze, kiedy Re-Plast Unia grała w osłabieniu. W drugim dzisiejszym meczu lider z Jastrzębia pokonał po dogrywce nowotarskie "Szarotki" 3:2.

COMARCH CRACOVIA - RE-PLAST UNIA Oświęcim 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
Bramki: 1:0 Kapica (Goodwin, Ignatowicz) 02.30, 2:0 Nejezchleb (Ferrara, Doherty) 11.35, 2:1 Da Costa (Sherbatov, Bartley) 28.32, 2:2 Brule (McKenzie) 34.38, 2:3 Oriechin (Trandin) 36.43, 2:4 Koblar (Bartley) 51.24. Sędziowali: Paweł Breske, Robert Długi (jako główni), Mateusz Bucki, Kamil Korwin (liniowi). Kary: 12 i 8. Mecz bez udziału publiczności.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Bartley, Pretnar, McKenzie, Kalan, Brule - Zatko, Bezuska, Sherbatov, Da Costa, Oriechin - Luza, P. Noworyta, Garszyn, Trandin, Koblar - Kowalówka, Krzemień, Przygodzki oraz Prusak. Trener: Kevin Constantine.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy