HOKEJ NA LODZIE. Porażka, która po prostu boli...

14 września 2020 Autor: png
W meczu na szczycie hokejowej ekstraligi oświęcimianie przegrali na wyjeździe z GKS Tychy. W piątek na własnym lodzie będą podejmowali zespół z Sanoka. Fot. Szymon Chabior

W meczu na szczycie hokejowej ekstraligi oświęcimianie przegrali na wyjeździe z GKS Tychy. W piątek na własnym lodzie będą podejmowali zespół z Sanoka. Fot. Szymon Chabior

Szlagier drugiej kolejki PHL nie przyniósł niestety punktów oświęcimskiej Re-Plast Unii. W niezwykle prestiżowej konfrontacji biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z urzędującym mistrzem Polski. GKS Tychy pokonał ekipę Nika Zupancića 3:2.

Oświęcimianie pojechali do Tychów w mocno osłabionym składzie. W kadrze na mecz zabrakło Jakuba Wanackiego, Lassiego Raitanena, Teddiego Da Costy i Klemena Pretnara. Trener Nik Zupancić z konieczności musiał więc szukać nowych rozwiązań.

Wynik otworzył wychowanek gdańskiego Stoczniowca. Jarosław Rzeszutko - bo o nim mowa - reprezentował oświęcimskie barwy w sezonie 2012/13. Kapitalnym, niesygnalizowanym uderzeniem z dystansu do remisu doprowadził kanadyjski obrońca Re-Plast Unii - Ryan Glenn.

W 33 minucie krążek przed siebie "wypluł" Clarke Saunders, a znajdujący się przed bramką Patryk Kogut skorzystał z okazji. Efektowna kontra gospodarzy przyniosła im trzeciego gola i sytuacja wicemistrzów Polski w tym momencie stała się już bardzo trudna.

Wynik skorygował jeszcze Izraelczyk - Eliezer Sherbatov, ale trzy punkty ostatecznie pozostały w Tychach. Tymczasem już w najbliższy piątek kolejny niezwykle ciekawie zapowiadający się pojedynek. Biało-niebiescy będą podejmowali powracającą do PHL ekipę Ciarko STS Sanok.

W pozostałych meczach II kolejki PHL:
Energa Toruń - Podhale Nowy Targ 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Stoczniowiec Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:3 po dogrywce (1:1, 1:0, 0:1, 0:1 dogrywka)
Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia 3:2 po karnych (0:1, 0:1, 2:0, 0:0 dogrywka, 2:1 rzuty karne)

GKS Tychy - RE-PLAST UNIA Oświęcim 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Bramki: 1:0 Rzeszutko (Jeziorski) 10.00, 1:1 Glenn (Zatko) 18.57, 2:1 Kogut (Seed, Galant) 32.07, 3:1 Komorski (Wronka, Dupuy) 49.51, 3:2 Sherbatov (Oriechin, Glenn) 56.46. Sędziowali: Bartosz Kaczmarek i Krzysztof Kozłowski (jako główni). Kary: 37 (w tym kara meczu dla Novajovskiego) i 10. Widzów: 1.000.
GKS: Murray - Novajovsky, Havlik, Wronka, Dupuy, Komorski - Kotlorz, Seed, Marzec, Galant, Kogut - Ciura, Pociecha, Mroczkowski, Cichy, Szczechura - Gościński, Bizacki, Krzyżek, Jeziorski, Rzeszutko. Trener: Krzysztof Majkowski.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Pretnar, Helenius, Kalan, Koblar - Glenn, Luza, Sherbatov Trandin, Przygodzki - Bezuska, P. Noworyta, Garszyn, Kowalówka, Oriechin - M. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Malicki, Dudkiewicz. Trener: Nik Zupancić.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy