HOKEJ NA LODZIE. Powrót po latach

14 czerwca 2019 Autor: png
Po długich, siedmiu latach Miroslav Zatko znowu zagra w biało-niebieskiej koszulce. Fot. nadesłane

Po długich, siedmiu latach Miroslav Zatko znowu zagra w biało-niebieskiej koszulce. Fot. nadesłane

Oświęcimianie bardzo poważnie wzmacniają defensywną formację. Dwuletni kontrakt z Unią podpisał Miroslav Zatko. Wcześniej do klubu z ulicy Chemików trafili Patryk Noworyta i Jakub Wanacki.

W ostatnim sezonie Miroslav Zatko występował w swojej rodzimej ekstralidze. Reprezentował barwy HC Nowe Zamki. Ten doświadczony, słowacki obrońca w 47 spotkaniach zgromadził 14 asyst. Jego największymi autami są bardzo dobre warunki fizyczne i silny strzał z dystansu. Popularny "Miro" ma 189 cm wzrostu i 96 kg.

Miroslav Zatko miał już okazję występować w ekipie biało-niebieskich. Było to w latach 2010-2012. Wówczas ekipa z Chemików 4 zdobyła dwa brązowe medale i dwukrotnie zagrała w finale Pucharu Polski. 35-letni obrońca pozostawił po sobie świetne statystyki. W 90 ligowych spotkaniach zdobył aż 79 punktów za 23 gole i 56 asyst.

35-letni Słowak doskonale zna realia polskiego hokeja. Wychowanek Martina w 2006 roku trafił do Sanoka z którego przeniósł się do Naprzodu Janów. Kolejnym przystankiem w jego karierze była Unia Oświęcim. Reprezentował też barwy JKH GKS Jastrzębie, Ciarko PBS Bank KH Sanok, Dukli Trenczin, Żyliny, GKS-u Tychy, Orlika Opole, a ostatnio HC Nove Zamky.

Ma na swoim koncie trzy brązowe medale mistrzostw Polski (dwa z Unią, jeden z JKH GKS Jastrzębie), i dwa srebrne (z JKH GKS Jastrzębie oraz z GKS Tychy). Dwukrotnie sięgnął po Puchar Polski (z JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy).


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy