HOKEJ NA LODZIE. Powtórka z rozrywki. Biało-niebiescy znowu przegrywają po karnych

26 października 2020 Autor: png
Oświęcimianie nadrabiają ligowe zaległości. Już jutro (wtorek) zagrają na własnym lodzie z toruńską Energą. Początek wtorkowego meczu zaplanowano na godz. 18. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie nadrabiają ligowe zaległości. Już jutro (wtorek) zagrają na własnym lodzie z toruńską Energą. Początek wtorkowego meczu zaplanowano na godz. 18. Fot. Szymon Chabior

W Oświęcimiu boleśnie przypomniała się historia z ostatniego meczu przeciwko GKS Tychy. Choć gospodarze długo kontrolowali wydarzenia na lodzie, to przegrali wówczas po karnych. Kopię tego scenariusza mieliśmy w niedzielnym starciu z innym GKS-em z Katowic...

Oświęcimianie zaczęli w bardzo dobrym stylu. Najpierw Patryk Malicki uciekł obrońcy "Gieksy" przy bandzie i pokonał bramkarza w sytuacji jeden na jeden. Później Sebastian Kowalówka trącił sprytnie krążek po uderzeniu z niebieskiej Luki Kalana. Wynik 2:0 utrzymał się aż do 54 minuty.

Podczas gry w liczebnej przewadze katowiczanie złapali kontakt z gospodarzami po golu Miika Franssili. Dokładnie 100 sekund później był już remis, bo Clarka Saundersa pokonał doskonale znany w Oświęcimiu Mikołaj Łopuski.

Goście poszli za ciosem. Trzeciego gola zdobyli w najmniej spodziewanym momencie. Podczas gry w osłabieniu skuteczną kontrę wyprowadził Grzegorz Pasiut. Kiedy do końca spotkania brakowało 80 sekund z dystansu wyrównał Ryan Glenn.

Pod koniec dogrywki kapitalną okazję na zadanie rozstrzygającego ciosu zmarnował Daniił Oriechin. Rosjanin przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Katowic. Potrzebne były zatem rzuty karne w których skuteczniejsi byli goście.

W pozostałych meczach PHL:
GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Stoczniowiec Gdańsk - Comarch Cracovia 0:8 (0:3, 0:3, 0:2)
Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 3:5 (0:1, 0:2, 3:2)
Ciarko STS Sanok - JKH GKS Jastrzębie 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

RE-PLAST UNIA Oświęcim - GKS Katowice 3:4 po rzutach karnych (2:0, 0:0, 1:3, 0:0 dogrywka, 0:2 w karnych)
Bramki: 1:0 Malicki (Raitanen) 6, 2:0 Kowalówka (Koblar, Kalan) 7, 2:1 Franssila (Łopuski, Rothla) 54, 2:2 Zieliński (Łopuski, Rothla) 55, 2:3 Pasiut 57, 3:3 Glenn (Luza, Trandin) 59, 3:4 Pasiut 65 (decydujący rzut karny). Sędziowali Tomasz Radzik oraz Marcin Polak (jako główni). Kary: 29 (w tym kara meczu dla Martina Przygodzkiego) i 12. Widzów: 0.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Raitanen, Pretnar, Koblar, Kalan, Kowalówka - Glenn, Luza,Sherbatov, Trandin, Przygodzki - Kot, P. Noworyta, Oriechin, Krzemień, Garszyn - Piotrowicz, Dudkiewicz, Malicki oraz Prusak.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy