HOKEJ NA LODZIE. Powtórka z ubiegłego roku mile widziana

15 grudnia 2020 Autor: png

Po 24 kolejkach rozgrywek hokejowej ekstraligi oświęcimianie zajmują piąte miejsce z dorobkiem 42 punktów. Teraz najważniejszy jest jednak półfinał Pucharu Polski. Fot. (png)

Po 24 kolejkach rozgrywek hokejowej ekstraligi oświęcimianie zajmują piąte miejsce z dorobkiem 42 punktów. Teraz najważniejszy jest jednak półfinał Pucharu Polski. Fot. (png)

Przystopowała hokejowa ekstraliga. Teraz przyszła pora na reprezentacyjne zgrupowanie. Do emocji klubowych wrócimy już niebawem. Jeszcze w tym roku rozegrane zostaną dwa półfinałowe mecze rozgrywek Pucharu Polski.

Stawka jest niebagatelna, bo zaledwie jeden mecz wyłoni finalistę. 28 grudnia w Tychach mistrzowie Polski podejmować będą Re-Plast Unię Oświęcim. Przed rokiem skład półfinału był dokładnie taki sam.

Wówczas biało-niebiescy wygrali w Tychach po rzutach karnych 3:2 i awansowali do finału. Gole dla Re-Plast Unii w tym półfinale strzelili Luka Kalan i Dariusz Wanat (obecnie GKS Katowice). Rozstrzygającego karnego wykorzystał Aleksiej Trandin. W Oświęcimiu nie mieliby absolutnie nic przeciwko temu, aby historia się powtórzyła.

Podopieczni Kevina Constantine zmierzą się z trójkolorowymi 28 grudnia. Bezpośrednią transmisję z Tychów przeprowadzi TVP Sport. W drugim półfinale JKH GKS Jastrzębie będzie gościł Energę Toruń. Finał zaplanowano na 7 lutego.

Do walki o ligowe punkty powrócimy dopiero 5 stycznia 2021 roku. Wówczas Re-Plast Unia w derbach Małopolski zagra u siebie z Comarch Cracovią. Do zakończenia trzeciej rundy rozgrywek PHL pozostały już tylko trzy kolejki. Oprócz meczu z "Pasami" oświęcimianie zmierzą się na własnym lodzie z Energą Toruń (8 stycznia) i w Sosnowcu z Zagłębiem (10 stycznia)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy