HOKEJ NA LODZIE. Preludium do ćwierćfinału play-off?

29 stycznia 2021 Autor: png
Dziś biało-niebiescy ulegli po serii rzutów karnych katowickiej "Gieksie", a już pojutrze czeka ich kolejne spotkanie z cyklu tych "za sześć punktów". Re-Plast Unia wybiera się w niedzielę do Nowego Targu. Fot. (png)

Dziś biało-niebiescy ulegli po serii rzutów karnych katowickiej "Gieksie", a już pojutrze czeka ich kolejne spotkanie z cyklu tych "za sześć punktów". Re-Plast Unia wybiera się w niedzielę do Nowego Targu. Fot. (png)

Wiele wskazuje na to, że dzisiejsze spotkanie w Oświęcimiu było zapowiedzią ćwierćfinałowych konfrontacji w play-off. Jest bowiem wielce prawdopodobne, że Re-Plast Unia i katowicka "Gieksa" zagrają ze sobą w decydującej fazie sezonu, a stawką będzie wielka "czwórka" mistrzostw Polski.

To oczywiście rozważania czysto teoretyczne. Nic nie jest jeszcze absolutnie przesądzone. W tabeli PHL jest wyjątkowo "ciasno" i wszystko się jeszcze może poprzewracać do góry nogami. Dlatego każdy mecz jest tak szalenie ważny.

Dzisiejszy pojedynek w hali przy ulicy Chemików był niezwykle wyrównany. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w serii najazdów. To zapowiada olbrzymie emocje w najważniejszej części rozgrywek.

Zaczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy błyskawicznie objęli prowadzenie. Idealnie z nadgarstka przymierzył Łukasz Krzemień. Na krótko przed pierwszą przerwą skutecznie odpowiedzieli katowiczanie. W "okienko" bramki strzeżonej przez Clarke'a Saundersa trafił Patryk Krężołek.

Remisowy wynik, mimo wielu okazji z obu stron, nie zmienił się już do syreny obwieszczającej koniec meczu. Potrzebna była zatem dogrywka, która także nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Więcej zimniej krwi w serii karnych zachowali hokeiści ze stolicy Górnego Śląska. Po stronie "Gieksy" na listę strzelców wpisali się Andriej Stiepanow i Łukasz Krężołek, a karnego dla Re-Plast Unii wykorzystał tylko Aleksiej Trandin. Pomylili się Łukasz Krzemień, Siemion Garszyn, Gilbert Brule i Eliezer Sherbatov.

W pozostałych meczach:
GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Stoczniowiec Gdańsk - Comarch Cracovia 0:5 (0:1, 0:0, 0:4)
Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 4:3 po dogrywce (1:1, 2:1, 0:1, 1:0 dogrywka)
Ciarko STS Sanok - JKH GKS Jastrzębie 2:3 po karnych (1:1, 0:0, 1:1, 0:0 dogrywka, 1:2 w karnych)

RE-PLAST UNIA Oświęcim - GKS Katowice 1:2 po karnych (1:1, 0:0, 0:0, 0:0 dogrywka, 1:2 w karnych)
Bramki: 1:0 Krzemień (Zatko) 02.11, 1:1 Krężołek (Rohtla) 18.35, 1:2 Krężołek (decydujący rzut karny). 65.00. Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik (jako główni), Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi). Kary: 12 i 8. Mecz bez udziału publiczności.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Glenn, Luza, McKenzie, Kalan, Brule - Bartley, Pretnar, Sherbatov, Da Costa, Oriechin - Zatko, Bezuska, Garszyn, Trandin, Koblar - P. Noworyta, Kowalówka, Krzemień, Przygodzki. Trener: Kevin Constantine.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy