HOKEJ NA LODZIE. Prezydent Oświęcimia i klub z ulicy Chemików reagują na bulwersujące słowa rabina

12 sierpnia 2020 Autor: png
Izrealski napastnik Re-Plast Unii - Eliezer Sherbatov został zaatakowany przez rabina z Nowego Jorku, Elchanana Poupko.

Izrealski napastnik Re-Plast Unii - Eliezer Sherbatov został zaatakowany przez rabina z Nowego Jorku, Elchanana Poupko.

Spore wzburzenie w Oświęcimiu wywołała ostatnia wypowiedź nowojorskiego rabina Elchanana Poupko. Ten w wyjątkowo ostrych słowach skomentował przejście do zespołu Re-Plast Unii izraelskiego napastnika - Eliezera Sherbatova.

Bulwersująca wypowiedź rabina Elchanana Poupko wzburzyła nie tylko sportowe środowisko w Oświęcimiu. Przypomnijmy, iż zaatakował on Eliezera Sherbatova za to, że związał się z oświęcimskim zespołem. Jego zdaniem zdradził Żydów, podpisując kontrakt z zespołem - jak to określił - z Auschwitz.

Rabin stwierdził również, że zagra dla mieszkańców miasta, które nie zrobiło nic, kiedy w czasie drugiej wojny światowej na skalę masową mordowano tutaj Żydów.

Na takie zarzuty zareagował prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut i klub z ulicy Chemików. Prezydent wystosował oficjalne oświadczenie w którym wyraził stanowcze oburzenie słowami rabina.

Janusz Chwierut jednoznacznie stwierdził, że oskarżanie mieszkańców Oświęcimia o obojętność wobec braku niesienia pomocy więźniom KL Auschwitz-Birkenau jest całkowicie sprzeczne z historycznymi faktami.

Prezydent odniósł się także do bulwersującej wypowiedzi obciążającej mieszkańców Oświęcimia. Przypomniał, że tylko i wyłącznie niemiecki okupant zdecydował o powstaniu obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Izraelskiego hokeisty Eliezera Sherbatova, który wzmocnił Re-Plast Unię broni też klub z Oświęcimia. Działacze wicemistrzów Polski oświadczyli, że są zasmuceni i dotknięci medialnymi oskarżeniami wobec nowego gracza biało-niebieskich.

W wystosowanym piśmie przypomniano przedwojenną historię Oświęcimia, kiedy społeczność żydowska żyła z katolikami w symbiozie. To było ich wspólne miasto z żydowską drużyną piłkarską Kadima.

Klub z ulicy Chemików przypomina, że dzisiejszy Oświęcim to "Miasto Pokoju" pielęgnujące swoje kulturowe, przedwojenne dziedzictwo. Na koniec oficjalnego pisma serdecznie zapraszają rabina na mecz Re-Plast Unii z udziałem izraelskiego hokeisty Eliezera Sherbatova.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
milka, 15.08.2020 12:57
Jakoś w Polsce nie mówi się źle o Żydach, a w Oświęcimiu jest czynna synagoga i Muzeum Kultury Żydowskiej blisko Kościoła WNMP i nikomu to nie przeszkadza. Szanownego Rabina zapraszam do mojego miasta, oprowadzę go po nim. Miasto ma ponad 800 lat, a Auschwitz to było niemieckie dzieło. Moja babcia , mieszkanka Oświęcimia uratowała więźnia. Miała już wtedy 5 dzieci.
lukasz, 13.08.2020 13:43
rabin jest politykiem. pewno wpisuje się w jakąś retorykę. wypowiedz jest skandaliczna - to fakt.