HOKEJ NA LODZIE. Prorocze słowa trenera Sejby, czyli z nowym rokiem idzie nowe

31 grudnia 2018 Autor: png
Wraz z nowym rokiem przed zespołem oświęcimskiej Unii postawiono jeden cel. Biało-niebiescy mają znaleźć się w pierwszej „szóstce” przed fazą play-off. Fot. (png)

Wraz z nowym rokiem przed zespołem oświęcimskiej Unii postawiono jeden cel. Biało-niebiescy mają znaleźć się w pierwszej „szóstce” przed fazą play-off. Fot. (png)

Kiedy Josef Dobosz żegnał się z zespołem oświęcimskiej Unii, niemal wszyscy związani z biało-niebieskim teamem byli przekonani, że jest to jedynie słuszna decyzja. W tym przypadku formuła prowadzenia drużyny przez czeskiego szkoleniowca po dłuższym okresie ewidentnie się wyczerpała.

Wówczas Unia po prostu potrzebowała nowej miotły. Teraz sytuacja jest nieco inna. Kibice i dziennikarze nie są już tak jednomyślni, czy rozwiązanie umowy z Sejbą w trakcie sezonu to dobry ruch.

Po zwolnieniu Dobosza w trybie awaryjnym oświęcimian przejął Witold Magiera, który dotychczas z powodzeniem pracował z młodzieżą. Okazało się to przysłowiowym strzałem w „dziesiątkę”. Atmosfera w szatni ewidentnie się poprawiła, co momentalnie przełożyło się na postawę na lodzie. Unia znowu zostawiała serce na lodzie i widać było wyraźnie, że „wizja hokeja Magiery” po prostu trafia do drużyny.


Jak podkreślano wtedy w klubie Witold Magiera miał być tylko "strażakiem", którego zadaniem było ugaszenie pożaru. Kiedy kryzys został opanowany postawiono zatrudnić Jirzego Sejbę. Człowieka doskonale znanego kibicom hokeja. Sejba to były znakomity czeski hokeista, znany w Polsce głównie z pracy trenerskiej z GKS Tychy.


Początek w Oświęcimiu Sejba miał udany, dlatego z sezonem 2018/19 pod jego wodzą wiązano wielkie nadzieje. W klubie zaczęto nieśmiało snuć marzenia o pierwszej „czwórce” i udziale w grudniowym finale Pucharu Polski. Zespół został wzmocniony na tyle poważnie, że plany i marzenia nabrały realnego kształtu.


Unia szybko jednak zaprzepaściła szanse na udział w walce o Puchar Polski, a w lidze niestety raczej zawodziła. Zanotowała wprawdzie serię siedmiu zwycięstw, ale głównie z słabszymi zespołami. Coś ewidentnie nie grało, dlatego nie przez przypadek na jednej z pomeczowych konferencji trener Sejba użył jak się teraz okazuje proroczych słów – Coś trzeba tutaj zmienić. Albo mnie, albo zawodników – rzucił do dziennikarzy.

Unia na papierze dysponuje naprawdę ciekawym składem, ale wyniki ciągle są poniżej oczekiwań. Dlaczego? Czy rzeczywiście Sejba „połamał sobie zęby” na Unii? Czy decyzja o jego zwolnieniu w trakcie sezonu jest słuszna? Czy Witold Magiera znowu pobudzi drużynę do lepszej gry? Opinii jest wiele.

56-letniego Jirziego Sejbę w boksie Unii zastąpi zatem jego dotychczasowy asystent – Witold Magiera. Ma on prowadzić zespół do końca sezonu. Ponownie w roli pierwszego trenera biało-niebieskich zadebiutuje już w najbliższą środę. Jego podopiecznych czeka pierwszy poważny test, czyli starcie w Nowym Targu z Podhalem.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
lucki, 02.01.2019 09:04
Dziś w Nowym Targu muszą byc 3 punkty.
ksunia, 01.01.2019 10:22
Powodzenia dla trenera Magiery. Tutaj to towarzystwo oga
ol by chyba tylko Sidorenko.